Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Pisarka z wizytą z Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

2016-11-10 08:30:52 (ost. akt: 2016-11-12 14:40:29)

We wtorek 8 listopada w bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach odbyło się spotkanie Anety Borewicz z uczniami klasy drugiej technikum. Słowo wstępne wygłosił Witold Kiejrys, członek Bartoszyckiej Grupy Literackiej „Barcja”.

Pani Aneta jest uzdolnioną pisarką oraz poetką. Napisała wiele sztuk teatralnych, bajek dla dzieci oraz wierszy.
— Pamiętam, że pierwszy swój wiersz napisałam mając 4-5 lat. Do tej pory pamiętam cały i uważam, że ma sens — mówiła pisarka.

Z wykształcenia plastyczka i pedagog — prowadziła zajęcia na Pradze w Warszawie dla dzieci, które potem wystawiały sztuki teatralne swojej prowadzącej.

— Co mnie inspiruje? Hmmm, nawet rozmowa z tobą. Od każdego człowieka dowiemy się czegoś ciekawego, bo każdy z nas jest wyjątkowy — usłyszałam podczas krótkiego spotkania.

Artystka w swoim życiu zwiedziła wiele miejsc, na przykład Australię, gdzie poznała zwyczaje, kulturę oraz zwierzęta Aborygenów — rdzennych mieszkańców tego kontynentu.

Kobieta podczas spotkaniu opowiedziała o swojej "wycieczce" po Australii oraz pokazała nam wiele ciekawych zdjęć, wypowiedziała się na temat swojej książki "Talizman".

— Na początku kobieta opuszcza swoją ojczyznę, ale po długiej podróży i wielu emocjach powraca do swojego rodzinnego domu — wprowadziła nas w świat fikcji literackiej autorka.
 
Pani Aneta zdradziła nam także, że w teatrze spotkała się ze spektaklem, który sama napisała i to było miłe doświadczenie.
 
— Podobało mi się to spotkanie, bo zachęciło do sięgnięcia po książkę, ale pokazało też, że ciekawość świata to zaleta człowieka — podsumowała jedna z uczestniczek spotkania.

Justyna Zych

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages