Victoria znowu nie dała rady Łynie w derbowym spotkaniu

2016-11-05 15:03:56(ost. akt: 2016-11-05 15:22:10)
W 16. kolejce piłkarskiej klasy okręgowej Victoria Bartoszyce przegrała u siebie derbowy mecz z Łyną Sępopol.
Do przerwy kibice nie zobaczyli na stadionie im. Kazimierza Górskiego goli. Zamiast tego była czerwona kartka dla gospodarzy. Krótko przed przerwą ukarany nią został napastnik Victorii Adrian Sokołowski (po dwóch żółtych).

W drugiej połowie padły dwa gole, oba dla gości. Najpierw prowadzenie Łynie dał Dominik Kryłowicz, a następnie wynik podwyższył Łukasz Pawłowski i rezultat 0:2 utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego.

Tym samym drużyna z Sępopola po raz drugi w tym sezonie ograła lokalnego rywala. Na inaugurację rozgrywek pokonała go bowiem u siebie 2:1.

Po 16 kolejkach Łyna ma 28 punktów (7-7-2, bramki 46:32). Dorobek Victorii to wciąż 24 punkty (7-3-6, 27:25). Bartoszyczanie mają nieudaną końcówkę rundy, bo w czterech ostatnich meczach zdobyli tylko dwa punkty.

W następnej kolejce sępopolanie zmierzą się u siebie z Cresovią Górowo Iławeckie, a bartoszyczan czeka wyjazd do Szczytna. Będą to ostatnie ligowe spotkania tej jesieni.