Co za derby! Granica przegrywała z Łyną już 0:3, ale...

2016-10-29 18:17:15(ost. akt: 2016-10-29 20:41:14)

To był niesamowity mecz! Granica Bezledy przegrywała z Łyną Sępopol 0:3, grała w dziesięciu, a mimo tego pokonała lokalnego rywala w meczu 14. kolejki piłkarskiej klasy okręgowej.
Jak Łyna nie wygrała tego meczu, to jeszcze długo będzie się drapać po głowie. Jej piłkarze prowadzili w drugiej połowie już 3:0, grali w przewadze jednego zawodnika, a mimo tego nie zdobyli choćby punktu.

Inna sprawa, że to nie pierwsza taka wpadka Łyny w tym sezonie. No, może pierwsza tak spektakularna, ale już wcześniej piłkarze trwonili dwubramkowe prowadzenie. Tak było z Vęgorią Węgorzewo i Mazurem Pisz. W tamtych meczach ostatecznie zremisowali, teraz już nie mieli tyle szczęścia.

Od początku meczu przewagę zyskała Granica. Łyna miała problem, by opuścić swoją połowę, ale napór rywali nie tylko przetrzymała, ale i objęła prowadzenie. Duży udział przy golu miał bramkarz gospodarzy, który po dośrodkowaniu nie utrzymał piłki w rękach i Dominik Kryłowicz z bliska wpakował ją do siatki.

Kilka minut później było już 2:0 dla gości. Hubert Świeczyński sfaulował w polu karnym Rafała Naruszewicza, a rzut karny wykorzystał Łukasz Pawłowski. Po chwili Łyna powinna była strzelić trzeciego gola, ale świetnej okazji nie wykorzystał Szymon Rentkowski.

Trzeci gol padł po godzinie gry. Rentkowski rozegrał piłkę z Pawłowskim, dorzucił w pole karne, a gola głową strzelił R. Naruszewicz. A kiedy dwie minuty później Robert Daszkiewicz wyleciał z boiska, bo chwycił za koszulkę wychodzącego na czystą pozycję grającego trenera Łyny mało kto wierzył, że losy meczu mogę jeszcze się odmienić.

A jednak kibice w Bezledach byli świadkami piłkarskiego cudu. Granica potrzebowała zaledwie siedmiu minut, by doprowadzić do wyrównania!

Najpierw ładnym uderzeniem popisał się Grzegorz Adamczuk, potem piłkę z bliska wpakował do siatki Michał Sokół, a do remisu doprowadził strzałem głową Krzysztof Boras, który wykorzystał dogranie bardzo aktywnego z prawej strony Radosława Kurywczaka.

Na tym jednak nie był koniec popisów Granicy. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu piłkę otrzymał Michał Kurywczak i strzelił po ziemi nie do obrony! 4:3!

Granica nie przegrała z Łyną na boisku od... 25 maja 2013 roku, kiedy uległa jej u siebie 2:4 (od tego czasy drużyna z Sępopola wygrała raz walkowerem, a mecz skończył się wówczas wynikiem 2:2).

Granica ma teraz 17 punktów (5-2-8, bramki 29:36). Dorobek Łyny to 25 pkt (6-7-2, 44:32). W następnej kolejce, przeniesionej z rundy wiosennej, drużyna z Bezled zagra u siebie z SKS Szczytno, a Łynę czekają kolejne derby — tym razem w Bartoszycach.

Jeszcze przed meczem działacze i piłkarze Granicy podziękowali wójt gminy Bartoszyce Jadwidze Gut za wybudowanie w Bezledach odpowiedniej infrastruktury do uprawiania sportu: hali sportowej oraz nowego budynku klubowego na stadionie.