Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Co zaznaczono na mapie zagrożeń bezpieczeństwa w powiecie bartoszyckim?

2016-10-15 10:50:00 (ost. akt: 2016-10-15 17:51:23)
Zrzut z monitora Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa z 15 października 2016 r. godz. 10:01

Zrzut z monitora Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa z 15 października 2016 r. godz. 10:01

Autor zdjęcia: mapy.geoportal.gov.pl

Aż 15 miejsc niebezpiecznych zaznaczono w niewielkiej Stedze Małej w gm. Górowo Iławeckie. Ktoś korzystający z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa najwidoczniej uczynił sobie z niej źródło "dobrej" zabawy. Sprawdziliśmy jakie jeszcze miejsca niebezpieczne zaznaczono na mapie w powiecie bartoszyckim.

Zobacz także: Możesz pomóc tworzyć mapę zagrożeń Możesz pomóc tworzyć mapę zagrożeń W Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach odbyły się powiatowe konsultacje społeczne w sprawie tworzonej właśnie mapy zagrożeń w powiecie. Wkrótce...
Każdy może skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wchodząc na stronę internetową Policji lub KLIKAJĄC TU > Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia, np. „wandalizm” lub „nielegalne rajdy samochodowe”. Zgłoszenia są anonimowe – nie trzeba podawać swoich danych.

- Nawet drobne sprawy mogą doprowadzić do poważnych przestępstw – to jest motto, które najlepiej oddaje inicjatywę Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas konferencji na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – interaktywnej mapy, która pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach w okolicy.

- Polska Policja nie ignoruje żadnego ze zgłoszeń i przyjęła zasadę „zero tolerancji” dla tych, którzy łamią prawo – podkreślił minister Błaszczak.

Tworzenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa poprzedzono spotkaniami na wszystkich szczeblach administracji. Spotkania takie odbyły się w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach oraz wszystkich gminach powiatu bartoszyckiego.

Mapa działa od 7 października. Postanowiliśmy sprawdzić jakie miejsca i zjawiska zostały już zasygnalizowane przez mieszkańców powiatu bartoszyckiego.

W Bartoszycach zgłoszono sześć takich miejsc. To m.in. przekraczanie prędkości na ul. Bohaterów Warszawy, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (targowisko, jeziorko "bartbetowskie", przystań kajakowa nad Łyną) oraz nieprawidłowe parkowanie przy ul. Sikorskiego.

W gminie Bartoszyce zgłoszono przekraczanie dozwolonej prędkości w okolicach Bezled na drodze krajowej nr 51, przekraczanie prędkości w Sokolicy i Leginach i spożywanie alkoholu w niedozwolonym miejscu w Wojtkowie.

W obszarze miejskim Bisztynka są to nielegalne rajdy samochodowe na parkingu przy ul. Grodzkiej w pobliżu nowego cmentarza komunalnego oraz zła infrastruktura drogowa ulicy Owczej. Na obszarze wiejskim gminy Bisztynek nie zgłoszono zagrożeń.

W obszarze miasta Sępopol widoczne jest jedno zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym (okolice targowiska) a w obszarze gminy Sępopol przekraczanie dozwolonej prędkości w Wodukajmach.

W mieście Górowo Iławeckie dokonano 8 zgłoszeń. To nieprawidłowe parkowanie (ul. Przemysłowa), nieprawidłowe oznakowanie drogi (rejon skrzyżowania ul. Sikorskiego i Nowowiejskiego), akty wandalizmu (park) oraz używanie środków odurzających (w okolicach dworca kolejowego).

Zrzut z monitora Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa z 15 października 2016 r. godz. 10:45
Fot. mapy.geoportal.gov.pl
Zrzut z monitora Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa z 15 października 2016 r. godz. 10:45
W gminie Górowo Iławeckie jest wyjątkowo dużo zgłoszeń dotyczących używania środków odurzających. Prawdopodobnie jednak ktoś "zabawił" się mapą i zaznaczył tym rodzajem zagrożenia prawie wszystkie budynki mieszkalne w Stedze Małej. Zaznaczono tam także przekraczanie dozwolonej prędkości i to samo zagrożenie zaznaczono na odcinkach dróg: Kandyty - Skarbiec, w Czyprkach i Gałajnach.

Korzystanie z mapy zagrożeń jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html wyszukać interesujące nas miejsce (obszar), kliknąć znak "+" w lewym dolnym rogu ekranu, wybrać z listy rodzaj zagrożenia i zaznaczyć na mapie.

Obecnie na mapie można z jednego IP komputera dodawać jedno miejsce zagrożone na dobę.

andCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kangury #2095525 | 83.20.*.* 23 paź 2016 20:16

  najnowsze wiadomości z Białego Domu :) Kangury potrzebują Prezydenta :) Wybory tuż tuż :) także Leszek już startuj :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. druga Warszawa #2095500 | 83.20.*.* 23 paź 2016 19:38

  Leszek na Prezydenta :) Stega Mała druga Warszawa :) Zacznie się budowa Białego Domu w Stedze :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. bożuś #2095478 | 83.20.*.* 23 paź 2016 19:10

  co tam u pana prezydenta słychać bo coś zamilkł co do oceniania samego siebie :) czekamy na wybory prezydenckie żeby głosować na niego:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Podziękujcie Szanownemu Panu #2093451 | 83.24.*.* 20 paź 2016 20:05

  Za żywność z opieki,bo to jego zasługa.Samotnie walczył,o pomoc dla najuboższych i nikomu o tym nie wspomniał,czyli wnioski nasuwają się same,nie dla sławy,a z dobrego serca to uczynił.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Biedronkowi zakupoholicy #2093441 | 83.24.*.* 20 paź 2016 19:59

   Zesrała się bida i płacze. psy szczekają,karawana jedzie dalej.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (21)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages