Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Dzień Chłopaka i inne wydarzenia w szkole w Krawczykach

2016-10-07 08:40:29 (ost. akt: 2016-10-07 09:03:18)

Tradycyjnie, każdego roku równie uroczyście obchodzone jest w Szkole Podstawowej w Krawczykach święto chłopców.

Tego dnia obdarowujemy płeć „nieładną” prezentami, miłymi słowami. Życzymy wszystkiego najlepszego. Zapominamy również o ich małych grzeszkach, przykrych słowach, niedoskonałościach. Tego dnia chłopcy traktowani są wyjątkowo.

Dzień Chłopaka połączono w tym roku z akcją ekologiczną „Sprzątanie świata”. Udział w sprzątaniu okolic szkoły i wsi wzięli wszyscy uczniowie. Młodsi zebrali śmieci z placu zabaw, boiska, zaś starsi zajęli się parkiem i najbliższą okolicą. Posprzątano nawet najbardziej niedostępne zakamarki.

Pogoda dopisała, dlatego akcja udała się, zaś motywującym elementem okazało się ognisko, podczas którego wszyscy mogli się posilić po wytężonej pracy. Najbardziej zadowoleni byli najmłodsi, gdyż to oni musieli włożyć najwięcej wysiłku w doprowadzenie okolicy do należytego porządku.

Swoje pięć minut miało również tego dnia Szkolne Koło Miłośników SKO, które w tym roku działa niezwykle prężnie. Uczniowie sprzedawali za grosze wygłodniałym kolegom bułeczki i napoje. W ten sposób gromadzili fundusze na wycieczkę szkolną.

Dodatkowo ci sami uczniowie zajmują się w naszej szkole redakcją gazetki szkolnej, w której zamieszczają informacje dotyczące oszczędzania i organizują konkursy, mające na celu szerzenie wiedzy o przedsiębiorczości. Okazało się, że rosną w murach naszej szkoły nieźli handlowcy i przedsiębiorcy. Ubiegłoroczne lekcje przedsiębiorczości nie poszły więc na marne.

Uwieńczeniem wysiłków naszej młodzieży była dyskoteka, którą zorganizował nasz nowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego — Kacper Subotowicz. Kacprowi gratulujemy udanego debiutu, zaś uczniom świetnej, kulturalnej zabawy. Wszyscy zgodnie uznali ten dzień za udany, o czym świadczy dołączona fotorelacja.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages