środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Co dalej z budynkiem opuszczonym przez prokuraturę?

2016-10-06 10:03:30 (ost. akt: 2016-10-06 11:55:44)

Autor zdjęcia: archiwum redakcji

Opuszczony przez Prokuraturę Rejonową w Bartoszycach budynek przy ul. Bohaterów Warszawy 33, czyli stara siedziba prokuratury nadal będzie służył wymiarowi sprawiedliwości. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce urzędować tam będą kuratorzy sądowi.

Prokuratura Rejonowa w Bartoszycach przeniosła się do siedziby przy ul. Bohaterów Warszawy 16. Uroczyste otwarcie nowej siedziby nastąpiło 10 lutego 2016 r. Wcześniej prokuratorzy i pracownicy prokuraturę przenieśli ze starej, usytuowanej przy ul. Bohaterów Warszawy 33, czyli bliżej skrzyżowania z ul. Warszawską i Poniatowskiego, akta spraw, archiwa i wyposażenie biurowe.

Od tego momentu budynek stoi pusty. Czytelnicy zaczęli pytać nas jak zostanie wykorzystany i na co przeznaczony. Pytanie to zadaliśmy staroście bartoszyckiemu Wojciechowi Prokockiemu, który w powiecie reprezentuje interesy skarbu państwa, a budynek jest własnością skarbu państwa.

- Budynek zostanie przeznaczony na siedzibę kuratorów Sądu Rejonowego w Bartoszycach - odpowiedział Prokocki.

- Niedawno otrzymałem stosowną prośbę o użyczenie tego budynku. Sprawa toczy się nadal, gdyż zaproponowałem sądowi trwały zarząd nad budynkiem a nie użyczenie. Przejęcie w trwały zarząd muszą zaakceptować jednak odpowiednie władze nadrzędne nad naszym, bartoszyckim sądem. Aktualnie czekam na odpowiedź - wyjaśnił Wojciech Prokocki.

Starosta dodał, że trwały zarząd, jego zdaniem jest lepszym rozwiązaniem dla skarbu państwa. Gdy dysponowała im prokuratura w tej formie prawnej był on jej udostępniony.

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Redakcyjo #2083597 | 83.24.*.* 8 paź 2016 18:27

  A co dalej z opuszczoną poradnią pedagogiczno-psychologiczną tuż obok parafii św. Brunona? Stoi odłogiem od ładnych paru lat, więc może niech tam biedne ludzie zamieszkajom.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. no #2081557 | 46.169.*.* 6 paź 2016 11:05

  sprzedać a pieniądze oddać tym których prokuratura skrzywdziła

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. sasa #2081544 | 176.97.*.* 6 paź 2016 10:36

  Może otworzyć muzeum smoleńskie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages