Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Barcja zorganizowała warsztaty deklamacji poezji

2016-10-04 08:02:13 (ost. akt: 2016-10-04 08:12:30)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Grupa literacka Barcja propaguje twórczość poetycką mieszkańców Bartoszyc i okolic. Jedną z inicjatyw było zorganizowanie warsztatów deklamacji dla uczniów bartoszyckich szkół. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów.

Wczoraj (3 października 2016 r.) w Bartoszyckim Domu Kultury odbyły się warsztaty deklamacji poezji zrealizowane przez logopedę Sandrę Mielniczek. Warsztaty są częścią projektu Barcji, złożonego w ramach programu „DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2016”.

Projekt zatytułowany „Poezja kreująca współpracę. Spotkania wokół bartoszyckiej poezji” to cykl kilku działań, którego celem jest propagowanie twórczości poetyckiej mieszkańców Bartoszyc i osób związanych z Bartoszycami. W tym roku wydarzenia są poświęcone twórczości Leonarda Turkowskiego.

Warsztaty, według założeń projektu, miały być przeprowadzone dla grupy 10 osób, uczniów bartoszyckich szkół, jednak szybko okazało się, że kilkakrotnie niezbędne było dostawianie kolejnych krzeseł.

Stało się tak dzięki zaproszeniu wystosowanemu przez Stowarzyszenie Bartoszycka Grupa Literacka Barcja, które trafiło do bartoszyckich szkół. Dużą rolę odegrało tu osobiste wręczenie zaproszeń przez poetę, członka Barcji Witolda Kiejrysa oraz zaangażowanie nauczycieli. W ten sposób warsztaty zgromadziły grupę 38 uczniów poniższych szkół:

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach
- Zespół Szkół nr 1 im. Romualda Traugutta
- Gimnazjum nr 2 im. Gen. Józefa Bema
- Liceum Ogólnokształcące w Bartoszycach im. Stefana Żeromskiego
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków
- Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania

Sandra Mielniczek profesjonalnie przeprowadziła warsztaty. Było oddychanie, prychanie, ciuchcianie, sylabizowanie, głoskowanie i czytanie wierszy Leonarda Turkowskiego.

Na koniec wybrano dwie osoby, które wezmą udział w przygotowywanym i planowanym na dzień 5 listopada Spektaklu słowno- muzycznym na scenie BDK, razem z grupą Memhia.

Na zakończenie dziękujemy serdecznie:
- Sandrze Mielniczek za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów.
- personelowi i dyrekcji BDK, za udostępnienie sali, możliwość skorzystania z projektora, pomocy w zorganizowaniu krzeseł i kawy oraz herbaty.
- dyrektorom bartoszyckich szkół za umożliwienie uczniom uczestnictwa w warsztatach mimo tego, że odbywało się to w godzinach lekcyjnych.
- nauczycielom, którzy zmotywowali uczniów, a w części również osobiście uczestniczyli w warsztatach.
- wszystkim uczestnikom za aktywny udział.
- Jarosławowi Pastule za obecność i fotograficzną dokumentację warsztatów.
- wszystkim, których nie wymieniliśmy, a którzy przyczynili się do powstania projektu i warsztatów deklamacji poezji.

Dariusz DopierałaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages