Niedziela, 24 lutego 2019. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Bezpłatne badania mammograficzne

2016-10-03 10:09:24 (ost. akt: 2016-10-03 10:26:37)

Autor zdjęcia: organizatorzy

W Bartoszycach, Bisztynku i Sępopolu stanie mammobus, w którym panie będą mogły bezpłatnie wykonać badania piersi. Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi a badanie mammograficzne jest najskuteczniejszą metodą diagnostyki raka piersi.

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. W tym czasie szczególnie warto pamiętać o zdrowiu swoim i kobiet w swoim otoczeniu. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Fot. Organizatorzy
- Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka.

- Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Może miesiąc walki z rakiem piersi okaże się dla pań odpowiednim czasem do zgłoszenia się na badanie, pomoże przełamać lęk i zyskać spokój o swoje zdrowie?

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.


Bezpłatne badania dla pań w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat


Realizowane w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich. Wymagane jest skierowanie lekarskie. Szczegóły dotyczące tych badań oraz wzór druku dostępne na stronie internetowej www.fundusze.mammo.pl

Terminy w których można wykonać badania:

Bartoszyce – 17, 18, 19 i 20 października na placu Bohaterów Westerplatte, Bohaterów Warszawy

Bisztynek – 24 października przy gimnazjum w Bisztynku, Kolejowa 5

Sępopol – 24 października przy byłej przychodni, Lipowa 1A

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444.

Agata Jabłonowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages