Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Czytali "Quo vadis" w "Mechaniaku"

2016-09-30 07:22:54 (ost. akt: 2016-09-30 08:21:40)

Autor zdjęcia: Sylwia Kapturska

"Quo vadis" Henryka Sienkiewicza czytali nauczyciele i uczniowie w ZSP Nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach. Szkoła włączyła się w ten sposób w obchody Roku Henryka Sienkiewicza

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – w naszej szkole obchodzony po raz drugi. ZSP Nr 1 im. Kresowiaków włączył się w akcję Narodowego Czytania, do której gorąco zachęcał prezydent Andrzej Duda w liście wysłanym instytucjom samorządowym i kulturalnym; który został odczytany w trakcie uroczystości.

Rok 2016 uznany jest za Rok Henryka Sienkiewicza (co w naszej szkole było niejednokrotnie obchodzone). I dlatego w trakcie akcji głośnego czytania, która odbyła się w auli szkolnej, przeczytaliśmy fragmenty wybitnego dzieła, największego pisarza „pokrzepiającego serca Polaków” - „Quo vadis”.

Uczniowie z klas III TI i II TMT dali się porwać cudownej chwili, która wytworzyła się w trakcie wspólnego czytania, które rozpoczął dyrektor Grzegorz Mojek. Chwilę później wystąpiła bibliotekarka Jolanta Dowejko. Następnie w starożytny świat zabrał nas Rafał uczeń klasy III TI i Marek z II TMT. Czytanie zakończyła pani Sylwia Kapturska.

Nasz występ zainaugurowała prezentacja komputerowa, dzieło Sylwii z III TI, poświęcona wyjątkowej postaci Sienkiewicza. Słuchającym towarzyszyła ścieżka dźwiękowa z filmu „Quo vadis” autorstwa Jana Kaczmarka.

Warto nadmienić, że uczniowie byli zdziwieni, że było ich tak niewielu, ale przez to uzyskaliśmy niezwykły klimat i jest to ogromny atut. Miejmy nadzieję, że narodziła się nowa tradycja w szkole i będziemy powtarzać takie przedsięwzięcia częściej. Następne odbędzie się już w listopadzie.
TKD


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: TKD

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages