Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

"Warmiński Zakątek" dofinansuje przedsiębiorczość, turystykę i kulturę

2016-09-29 19:06:45 (ost. akt: 2016-09-30 12:22:54)
Na konferencji członkinie LGD „Warmiński Zakątek” z Blanek częstowały gości lokalnymi przysmakami

Na konferencji członkinie LGD „Warmiński Zakątek” z Blanek częstowały gości lokalnymi przysmakami

Autor zdjęcia: Tomasz Miroński

O tym, jak uzyskać pieniądze na wspieranie przedsiębiorczości, turystyki i kultury na terenach wiejskich i w małych miasteczkach rozmawiano podczas konferencji, którą w Dobrym Mieście zorganizowała dla swoich członków LGD „Warmiński Zakątek”. Spotkanie było też okazją do świętowania dziesięciolecia tej organizacji.

Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek” działa na terenie powiatów olsztyńskiego, lidzbarskiego oraz bartoszyckiego. W powiecie bartoszyckim należą do niej gminy Bartoszyce, Bisztynek, Górowo Iławeckie oraz miasto Górowo Iławeckie.

— Przyjmujemy do nas osoby prywatne, przedsiębiorców, samorządy lub organizacje, które mają pomysł i chcą działać na rzecz mieszkańców, rozwoju, zachowania tradycji i kultury naszego regionu — mówi Małgorzata Ofierska, prezes LGD „Warmiński Zakątek”.

Na konferencji ogłoszono, na jakie działania członkowie „Warmińskiego Zakątka” mogą otrzymać dofinansowanie. Najwięcej pieniędzy będzie przeznaczone na tworzenie i rozwój nowych firm oraz inkubatorów przetwórstwa lokalnego. Będą też środki na rozwój turystyki, poprawę stanu świetlic i placów zabaw na wsiach.

— Mamy też aż pięć programów, w których czekamy na wnioski stowarzyszeń i fundacji na wszystko to, co rzeczywiście jest potrzebne mieszkańcom wsi i małych miasteczek. Po to, żeby tam żyło się lepiej. Są też pieniądze na podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Tu liczymy na kreatywność wnioskodawców — podkreśla Małgorzata Ofierska.

Spotkanie było też okazją do świętowania dziesięciolecia tej organizacji.

— To było dziesięć lat zmian. Na początku dostawaliśmy fundusze unijne na to, żeby wyciągać ludzi z biedy, wyrównywać szanse edukacyjne. Te dziesięć lat pracy doprowadziło do tego, że w tej chwili nie realizujemy takich projektów. Zmiana jest ogromna. Już nie pracujemy nad tym, żeby ludziom chciało się chcieć. Teraz wspieramy ogromny potencjał aktywności i przedsiębiorczości naszych członków — mówi prezes LGD „Warmiński Zakątek”.

miron

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages