Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Trzech strażaków złożyło ślubowanie

2016-09-27 13:11:02 (ost. akt: 2016-09-27 13:15:22)

Autor zdjęcia: asp. sztab. Stanisław Dąbkowski

W poniedziałek, 26 września w świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach odbyło się ślubowanie nowo przyjętych strażaków.

Strażacy Krystian Archacki, Patryk Watemborski i Przemysław Mierzejewski, w obecności przełożonych, starosty bartoszyckiego - Wojciecha Prokockiego, kolegów z pracy, a także najbliższej rodziny uroczyście złożyli rotę strażackiego ślubowania.

Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy PSP w Bartoszycach - bryg. Andrzej Harhaj, który powitał nowych funkcjonariuszy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej.

Ślubowania to bardzo ważny moment dla każdego strażaka. Młodzi ratownicy ślubują m.in być ofiarnymi i mężnymi, w ratowaniu życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia oraz wykonywać wszelkie powierzone zadania służbowe.

Nowo przyjętych strażaków czeka teraz 3-letnia służba przygotowawcza na stanowisku stażysty, w trakcie której muszą udowodnić, że nadają się do służby w Państwowej Straży Pożarnej.

kpt. Piotr Kowalski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ZDZICHU #2075225 | 5.172.*.* 28 wrz 2016 15:25

  Wymagania i wymagania. Musi to, musi tamto. Przebierają jak stara panna. Jakby nie było chętnych to brali by aby miał ręce i nogi. Ale skoro bieda i brak perspektyw w cywilu to nie dziwota. Kiedyś też już była na to moda. Najpierw jakieś inteligenty wymyśliły, że żeby móc roznosić pocztę listonosz musi mieć magistra, potem wpadli na pomysł, żeby nazwać sprzątaczki konserwatorkami powierzchni płaskich, które muszą mieść maturę, żeby móc jeździć na szmacie. Do jakich jeszcze absurdów dojdziemy? Czy strażak nie powinien więc władać płynną chińszczyzną i być po oxfordzie? Przecież z definicji stażysta to ktoś zielony, nieobeznany w środowisku, a w wymaganiach wymyślają kursy, certyfikaty, dyplomy i czort wie co jeszcze. Taki człowiek nie ma prawa nazywać się stażystą, lecz doświadczonym pracownikiem, a przy kimś takim, każdy zdrowy i wykształcony chłopak bez kursów będzie tylko słupem, zwykłym statystą i zapchajdziurą dla zachowania procedur i posiadania podkładki w razie kontroli.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. dzionek #2075181 | 88.156.*.* 28 wrz 2016 14:38

   Żeby takie nabory były w miarę sprawiedliwe to musiałyby być przeprowadzane przez inną jednostkę na drugim końcu Polski, tak jak ma to miejsce w przypadku poważnych spraw sądowych czy dochodzeń prokuratorskich, słusznie z resztą zakładają w Ministerstwie Sprawiedliwości podejrzewając powinowactwa i koligacje towarzysko-biznesowe. Ponadto konkursy te musiałyby dodatkowo być transmitowane przez lokalne media. A tak to wiadomo rączka rączkę myje, podpłaceni internetowi napinacze sieją demagogię o pseudo umiejętnościach, a karawana jedzie dalej i ma wszystko w głębokim poważaniu. Z resztą, skoro za państwowe pieniądze to kto by się przejmował czy zostały wydane dobrze. A jeśli ktoś by się ośmielił kwestionować wynik jaśnie państwa i miał czelność prosić o wgląd do dokumentacji przebiegu konkursu to już w ogóle byłby skreślony na przyszłość. Ot i Polska demokracja.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. CHCIAŁEM SIĘ DOSTAĆ #2074445 | 5.172.*.* 27 wrz 2016 14:05

    Miesiąc temu był nabór do PSP może jeszcze są wyniki w intrenecie co niektórzy to nawet nie potrafili się podnieść na drążku test Harwarda to porażka. Do ostatniego etapu doszedł tylko syn STRAŻAKA - wiecie co się stało też się nie dostał bo za mało miał punktów z testu wiedzy. JAK JESTEŚCIE TACY DOBRZY TO NABÓR TRWA - spróbujcie tylko się nie ośmieszajcie

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Zenek #2074443 | 5.172.*.* 27 wrz 2016 13:59

     Lepiej żeby był kulawy, garbaty, otyły, który boi się wejść na drabinę niż ........... ale aby nie miał żadnych tradycji rodzinnych bo to już przekręt . CHORE MYŚLENIE

     Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. B-ce #2074436 | 5.172.*.* 27 wrz 2016 13:49

     Najpierw zorientuj się co to za chłopacy jakie mają osiągnięcia sportowe i kwalifikuje zawodowe potem dopiero snuj SPISEK. Na stronach internetowych wszystko jest.

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

     Pokaż wszystkie komentarze (18)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages