Lekkoatleci MDK UKS Jedynka startowali w mistrzostwach Polski (i nie tylko)

2016-09-27 12:44:09(ost. akt: 2016-09-27 13:45:25)
Patryk Pieczułajtis (z lewej) i trener Mirosław Figat podczas mistrzostw Polski młodzików w Słubicach

Kilka startów w ostatnim czasie zaliczyli lekkoatleci MDK UKS Jedynka Bartoszyce. Najważniejszym był udział dwójki zawodników w mistrzostwach Polski młodzików w Słubicach.
W MP ze zmiennym szczęściem startowali Oliwia Połujańska (600 m) oraz Patryk Pieczułajtis (100 m). Pierwsza z nich w swojej teoretycznie silniejszej serii zajęła 4. miejsce (czas 1.40,64), ale ostatecznie została sklasyfikowana an 10. pozycji.

— Ostatnia seria okazała się najszybsza i to zwyciężczynie tego biegu stanęły na podium. Oliwia startowała po problemach ze zdrowiem, co rzutowało na przygotowania do startu i to w głównej mierze zadecydowało o takim wyniku — powiedział Mirosław Figat, trener MDK UKS Przyjaźń.

Bardzo udany był natomiast start debiutującego w MP Patryka Pieczułajtisa. Ustanowił on świetny rekord życiowy (11,50). W swojej serii zajął 5. miejsce, a ostatecznie uplasował się na 13. pozycji. Dodać należy, że żadnemu reprezentantowi Warmii i Mazur nie udało się awansować do finału na tym dystansie.

* Kilkanaście dni wcześniej zawodnicy Jedynki startowali na stadionie Orła w Warszawie w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików. Najlepszym wynikiem okazało się 4. miejsce Pieczułajtisa na 100 m. Dystans przebiegł w 12 sekund. Także na 100 m 5. miejsce zajęła Weronika Konowrocka (13,34).

Pozostałe wyniki:
Bartłomiej Pawłowski — 9. miejsce na 1000 m (3.02,46),

Natalia Kruk — 10. miejsce na 300 m (46,19),

Michał Dziaduszek — 13. miejsce na 1000 m (3.10,49).

Zawodnicy z roczników 2002-2003 wzięli udział w Lubawie w mistrzostwach województwa oraz mityngu z okazji 800-lecia miasta. Oliwia Połujańska wygrała na 300 m (43,99), a Bartłomiej Pawłowski był drugi na 1000 m (3.01,13).

Karolina Marzec — 5. miejsce na 400 m (68,54),

Patryk Pieczułajtis — 7. miejsce na 100 m (12,19),

Dawid Żuk — 8. miejsce na 100 m (13,90),

Michał Dziaduszek — 1.43,73 na 600 m,

Andrzej Dańków — 2.01,24 na 600 m.

Drużyna chłopców Gimnazjum Nr 1 w Bartoszycach zajęła 3. miejsce w biegach przełajowych podczas Wojewódzkiej Inauguracji Szkolnego Roku Sportowego w Olecku.