Kolarze z Bartoszyc widoczni podczas cyklu Mazury MTB

2016-09-27 11:00:29(ost. akt: 2016-09-27 11:07:32)
Trasę pokonuje Piotr Sobierajski z BKK Rant Bartoszyce

Autor zdjęcia: Archiwum BKK Rant Bartoszyce

Z dobrej strony pokazali się kolarze BKK Rant oraz MDK UKS Przyjaźń podczas ostatnich zawodów z cyklu Mazuty MTB. Nasi zawodnicy byli widoczni także w klasyfikacjach generalnych poszczególnych kategorii.
Ostatnie zawody z cyklu Mazury MTB odbyły się w Mrągowie. Przyniosły one kolarzom BKK Rant trzy zwycięstwa.

Na dystansie hobby w kategorii HM5 zwyciężył Artur Świątek, zaś w HK4 pierwsza linię mety minęła jego żona Elżbieta. Wyścig wygrał także Piotr Sobierajski, który był najszybszy w kategorii PM4 na dystansie półmaratonu.

Natomiast w kategorii PM5 na czwartej pozycji finiszował Janusz Wróblewski z MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce.

Nasi zawodnicy byli widoczni także w klasyfikacjach generalnych. W tej obejmującej dystans hobby zwyciężyli Artur Świątek (HM5, 6. miejsce w open) oraz Elżbieta Świątek (HK4), która była jednocześnie druga w open. W HM2 5. miejsce zajął Krystian Sikorski (Rant).

Zwycięzcą swojej kategorii został także Piotr Sobierajski (PM4, 10. miejsce w open), a Janusz Wróblewski ukończył rywalizację na 4. miejscu w PM5.

Mazury MTB składały się z siedmiu etapów. Cztery z nich odbyły się w Mrągowie, a po jednym razie uczestnicy rywalizowali w Gałkowie, Gizewie i Krutyni.