Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Uczniowie "odzieżówki" mieli dłuższe wakacje. Pojechali do Nienburga

2016-09-23 18:54:27 (ost. akt: 2016-09-23 18:57:58)

Autor zdjęcia: Marta Wąchol

Początek września to powrót do szkoły, ale uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach przedłużyli sobie wakacje. Od kilkunastu już lat w tym czasie następuje rewizyta w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w Nienburgu.

W obecnym roku szkolnym trzynaścioro uczniów wraz z dwoma opiekunami gościło przez tydzień w domach swoich niemieckich partnerów. Zamiast robić pierwsze notatki w polskich zeszytach, zasiedli w ławkach swoich zachodnich sąsiadów.

Uczniowie mogli bliżej przyjrzeć się pracy uczniów i nauczycieli w partnerskiej szkole ASS Nienburg, poznać bliżej system oświatowy w Niemczech, ich kulturę i język.

Komunikowali się po niemiecku i angielsku. Jednak uczniowie żyli nie samą nauką. Był także czas na rekreację i rozrywkę oraz trochę historii.

W Hamburgu w domu strachów Dungeon została przedstawiona historia miasta, w Hannoverze uczennica Zozan Guerses opowiedziała historię ratusza. Odskocznią od nauki okazały się wizyty w zoo oraz Heide Parku.

W zależności od stopnia odwagi każdy znalazł coś dla siebie. I tak minął tydzień pełen wrażeń. Wróciliśmy z przedłużonych wakacji zadowoleni, bo bogatsi w nowe doświadczenie, a teraz czas otworzyć polskie zeszyty!
 
Wymiana jest finansowana przez PNWM Jugendwerk w Warszawie oraz Starostwo Powiatowe w Bartoszycach.
 
Szymon Gałązka


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages