Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Pierwsze dni w przedszkolu

2016-09-23 08:06:18 (ost. akt: 2016-09-23 08:11:10)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Dla wieku maluchów pierwszy dzień w przedszkolu jest wyzwaniem a nawet ciężarem. To pierwsze rozstanie z rodzicami i domem. Dzieci z oddziału OB w Wojciechach radzą sobie z tym doskonale dzięki rodzicom i nauczycielom.

Pierwszego dnia września w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach pojawili się najmłodsi: 4 i 5 - latki. Dla większości z nich to moment przełomowy, pierwsze rozstanie z rodzicami i domem. Taka sytuacja dla wielu dzieci jest wyzwaniem, które podejmują bez nadmiernego wysiłku, dla innych natomiast ciężarem, któremu nie mogą podołać.

Dlatego bardzo ważne jest, aby rodzice tworzyli sytuacje sprzyjające pozytywnemu nastawieniu i zainteresowaniu dziecka przedszkolem, a nauczyciele wspierali swoich wychowanków w przystosowaniu się do przedszkola.

Oddział przedszkolny jako profesjonalna placówka wychowawcza może udzielać rodzicom wsparcia przygotowując ich do udzielania pomocy dziecku w jego adaptacji do nowego środowiska społecznego.

Nawiązanie stałej, planowej współpracy przedszkola z domem rodzinnym służy wzajemnemu poznawaniu oczekiwań rodziców i nauczycieli oraz indywidualnych potrzeb dzieci.

Mam nadzieję, że współpraca ta będzie układała się znakomicie, a dzieci w miłej i bezpiecznej atmosferze spędzą ciekawie i aktywnie czas w przedszkolu.

Agnieszka Pawelczyk


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages