środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Włodarze czterech samorządów na czerwono

2016-09-16 07:00:00 (ost. akt: 2016-09-16 10:59:35)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Trwa nasz plebiscyt w którym możecie ocenić przedstawicieli władz samorządowych. Możecie ich skrytykować oddając głos na "nie" lub pochwalić oddając głos na "tak". Wszyscy włodarze gmin powiatu bartoszyckiego mają głosy na "nie", ale dwoje ma przewagę głosów pozytywnych. Reszta jest "na czerwono".

Zbliża się półmetek kadencji samorządów. To okazja, by ocenić dotychczasową pracę radnych, wójtów i burmistrzów. Trwa plebiscyt „Tak czy nie dla władzy”, dzięki któremu możecie tego dokonać.

Każdy może wystawić opinię pozytywną, głosując na tak, lub negatywną głosując na nie, wysyłając sms.

— Po dwóch latach da się już coś o nie tak już nowej władzy powiedzieć. Brałem udział w waszym plebiscycie. Niestety dla "władzy" głosowałem na "nie". Oddałem głosy na radnego miejskiego i burmistrza, bo źle oceniam ich poczynania — mówi pan Marcin, mieszkaniec Bartoszyc.

— Głosowałem już w plebiscycie. Oddałem kilka głosów na "tak" na radną powiatową z mojego terenu. Co jakiś czas zaglądam do rankingu i cieszę się, że inni też mają podobne zdanie, bo maja radna ma 100% pozytywnych głosów — mówi z kolei pan Andrzej z Bisztynka.

W momencie, gdy piszemy ten tekst wśród włodarzy gmin jedynie Marek Dominiak i Jadwiga Gut mogą pochwalić się przewagą głosów na "tak". Pozostali wójtowie i burmistrzowie z powiatu bartoszyckiego mają głosy wyłącznie na "nie" i są oznaczeni w naszym rankingu na czerwono.

W rankingu radnych gminnych 100% głosów "zielonych", czyli na "tak" ma radny Lech Hermanowicz z gminy Górowo Iławeckie podobnie jak Brygida Adamajtis wśród radnych miejskich.

W powiecie przoduje Barbara Kamińska, która ma najwięcej głosów na "tak", choć zdarzyły się też głosy na "nie".

Tytuły najlepiej ocenianych samorządowców otrzymają ci, którzy będą mieli największą różnicę między opiniami negatywnymi i pozytywnymi, oczywiście na korzyść tych pozytywnych.

Poprzez głosowanie wybierzecie najlepiej ocenianych radnych gminy, miejskich i powiatowych powiatu.

Trzem radnym, którzy otrzymają najwyższe notowania ze wszystkich powiatów dodatkowo przyznany zostanie tytuł najlepiej ocenianych radnych województwa warmińsko-mazurskiego.

Radni wojewódzcy, starostowie, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie będą oceniani na poziomie regionalnym. Tu także przyznamy tytuły: najlepiej ocenianego prezydenta, burmistrza, wójta, starosty i radnego wojewódzkiego.

Wyniki ogłosimy na łamach Gazety Lidzbarskiej oraz w Gazety Olsztyńskiej.

Plebiscyt „Tak czy nie dla władzy” trwa do 17 października 2016 r. do godz. 23:59. Koszt sms-a to 2,46 zł z Vat.

Regulamin plebiscytu znajduje się TUTAJ

Aktualne wyniki TUTAJ

red.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages