Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”

2016-09-01 18:43:34 (ost. akt: 2016-09-01 18:50:03)

Autor zdjęcia: KPP w Bartoszycach

Data 1 września każdemu uczniowi kojarzy się z rozpoczęciem roku szkolnego. Jedni cieszą się z powrotu do szkoły, inni ubolewają, bo to oznacza koniec wakacji. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci w tym dniu rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. To oznacza, że ich obecność we wrześniu w rejonach szkół będzie częsta. Pojawią się również na lekcjach, by porozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie.

Rozpoczął się rok szkolny – to oznacza, że na drogach pojawiła się większa liczba dzieci. Policjanci dbając o ich bezpieczeństwo rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, kształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych, przygotowanie uczniów szczególnie klas I do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg, ale też uświadomienie dzieciom z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w drodze do i ze szkoły.

Policjanci już wyruszyli w rejon szkół. Ich obecność w tych miejscach ma przypomnieć kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności i zmniejszeniu prędkości, a uczniom o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię.

Funkcjonariusze w ramach działań również kontrolują autobusy, którymi przewożone są dzieci i młodzież do miejsc nauki. Mundurowi sprawdzają stan techniczny gimbusów, wyposażenie, ogumienie, ale też stan trzeźwości kierujących nimi osób.

Istotnym elementem działań są spotkania policjantów dzielnicowych z dziećmi podczas zajęć lekcyjnych.

Wizyty w szkołach to doskonała okazja do przekazania uczniom zasad bezpieczeństwa. Policjanci przypomną w jaki sposób bezpiecznie pokonać drogę do szkoły i domu, czego unikać, jak zachowywać się oczekując na autobus i w autobusie, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji na przerwie.

Oto kilka rad, o których warto im przypomnieć:
- w drodze do szkoły omijaj miejsca niebezpieczne, nie chodź skrótami,

- przez ulicę przechodź w miejscach wyznaczonych, zawsze na zielonym świetle,

- zanim przejdziesz przez jezdnię, zatrzymaj się, spójrz czy nic nie nadjeżdża z lewej, a potem z prawej strony, jeszcze raz upewnij się i spójrz w lewo, jeśli droga jest wolna – przejdź na drugą stronę,

- poza miastem, jeżeli nie ma chodników, zawsze idź poboczem z lewej strony jezdni, tak żebyś widział nadjeżdżające pojazdy,

- nigdy nie przebiegaj przez jezdnię,

- nie wsiadaj do samochodu z nieznajomymi,

- używaj elementów odblaskowych, będziesz widoczniejszy na drodze.


mł asp. Beata Patecka
KPP w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages