Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

We wrześniu początek nie tylko roku szkolnego, ale i sportowej rywalizacji

2016-08-29 09:46:45 (ost. akt: 2016-08-29 10:04:48)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Jeszcze we wrześniu odbędą się pierwsze konkurencje wliczane do całorocznego współzawodnictwa sportowego bartoszyckich szkół ponadgimnazjalnych.

Rywalizacja rozpocznie się we wrześniu i potrwa aż do czerwca. W tym czasie szkolne reprezentacje oraz osobno uczniowie klas pierwszych wezmą udział w kilkunastu konkurencjach.

Rywalizacja odbywać się będzie w piłce nożnej, biegach przełajowych, siatkówce, tenisie stołowym, futsalu, strzelectwie i koszykówce.

Rozegrane zostaną również zawody, które nie będą wliczane do klasyfikacji współzawodnictwa.


Regulamin całorocznego współzawodnictwa sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Bartoszyce w roku szkolnym 2016/2017.

1. W całorocznej rywalizacji sportowej biorą udział dziewczęta i chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych Miasta Bartoszyce – LO, ZSP 1, ZSP 2.

2. Cel współzawodnictwa sportowego :
a) aktywne uczestniczenie młodzieży w szkolnych i międzyszkolnych imprezach sportowych, stanowiących kontynuację celów i zadań wychowania fizycznego i zdrowotnego,
b) przeciwdziałanie postępującym zjawiskom zachowań patologicznych poprzez uczestnictwo młodzieży w imprezach sportowych,
c) popularyzowanie i upowszechnienie sportu wśród młodzieży,
d) promocja zdrowego stylu życia,
e) aktywne spędzenia czasu wolnego przez młodzież,
f) wyłonienie poprzez współzawodnictwo sportowe najbardziej usportowionej szkoły gimnazjalnej w mieście.

3. Całoroczna rywalizacja sportowa będzie składała się z dwóch rodzajów konkurencji:
a) zaliczanych do całorocznej punktacji ;
b) dodatkowych – nie branych pod uwagę do całorocznej punktacji.

4. W roku szkolnego 2016/2017 całoroczne współzawodnictwo sportowe będzie prowadzone tylko w klasyfikacji łącznej (bez rozbicia na kategorię dziewcząt i chłopców).

5. Poszczególne konkurencje punktowane będą według klucza:
1 miejsce – 3 pkt
2 miejsce – 2 pkt.
3 miejsce – 1 pkt.

6. Nagrody
Za miejsca I-III w całorocznym współzawodnictwie sportowym szkoły otrzymają puchary + dyplomy.

Uwagi końcowe
1. Kierownictwo nad całością systemu współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych, objętego niniejszym regulaminem, sprawuje: Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach.

2. Przed rozpoczęciem zawodów, każda drużyna, składa u organizatora imprezy, imienną listę uczestników podpisaną przez: dyrektora szkoły i nauczyciela w-f.

3. Do zawodów sportowych dopuszczeni są uczniowie bez dodatkowych badań lekarskich, posiadających grupę dyspenseryjną A lub B, uczestniczący czynnie w zajęciach wychowania fizycznego.

4. Uczestnicy zawodów są zobowiązani do zachowania się zgodnie z „ etyką sportowca”. W przypadku niesportowego zachowania się uczestników zawodów, organizator ma prawo wykluczenia ich z zawodów.

5. Uczestnicy zawodów zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania ładu, porządku i zasad bezpieczeństwa w miejscu przeprowadzania imprezy sportowej, podporządkowując się poleceniom organizatora zawodów.

6. Wszelkie sporne sprawy nieujęte w niniejszym Regulaminie będzie rozstrzygał Organizator Imprez Sportowych w porozumieniu z Dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach.

Marek Ignatowski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages