Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Minister wyróżnił funkcjonariuszy Straży Granicznej

2016-08-26 08:56:42 (ost. akt: 2016-08-28 07:54:07)
Funkcjonariusze WMOSG, którzy ratowali życie ludzi. Od lewej: Olaf Grzeszczyk, Przemysław Grabowski, Olga Czarnotta, Artur Mic, Mariusz Tumicz.

Funkcjonariusze WMOSG, którzy ratowali życie ludzi. Od lewej: Olaf Grzeszczyk, Przemysław Grabowski, Olga Czarnotta, Artur Mic, Mariusz Tumicz.

Autor zdjęcia: MSWiA w Warszawie

Minister Mariusz Błaszczak wyróżnił funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy z narażeniem własnego życia ratowali ludzi. Wśród wyróżnionych są funkcjonariusze z Bezled, Sępopola, Dubeninek i Bań Mazurskich.

24 sierpnia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wyróżnił 38 funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy narażając własne bezpieczeństwo ratowali życie innych.

Wśród wyróżnionych było 5 funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W trakcie uroczystości wyróżnienia otrzymali:

- por. SG Mariusz Tumicz z Placówki SG w Bezledach, był świadkiem kolizji drogowej i natychmiast udzielił pomocy trzem poszkodowanym;

- st. chor. SG Artur Mic z Placówki SG w Sępopolu, również ratował osobę uczestniczącą w wypadku drogowegowym, która uderzyła w przydrożne drzewo;

- plut. SG Olaf Grzeszczyk z Placówki SG w Dubeninkach, jadący przed nim kierowca Volkswagena Passata stracił panowanie nad kierownicą, dachował i wpadł do rowu. Funkcjonariusz natychmiast wydostał osobę przez szyberdach i udzielił pierwszej pomocy.

- chor. SG Olga Czarnotta i kpr. SG Przemysław Grabowski (w chwili zdarzenia oboje pracowali w PSG w Baniach Mazurskich. Kpr. Grabowski pracuje obecnie w PSG Sępopol - red.) uratowali 16 mieszkańców z płonącego budynku.

W nocy, podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli wydobywające się płomienie z budynku. Reakcja była błyskawiczna, powiadomili Straż Pożarną i przystąpili do akcji wyprowadzania mieszkańców z płonącego budynku. Przemysław Grabowski, narażając swoje zdrowie i życie wrócił do jednego z mieszkań, by ratować mężczyznę, który zasłabł we własnym łóżku, a na ciele miał już widoczne ślady poparzenia.

- Bardzo serdecznie Wam dziękuję, (…) że reagujecie zawsze wtedy, gdy widzicie, że inni potrzebują pomocy, a takie postawy trzeba pokazywać – powiedział na koniec spotkania z funkcjonariuszami SG Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

– Chciałbym podziękować funkcjonariuszom, którzy nie tylko w służbie potrafią pokazać, że noszą mundur i są z tego dumni, ale poza służbą też dokonują bohaterskich czynów – dodał ppłk Marek Łapiński Komendant Główny Straży Granicznej, który również wziął udział w spotkaniu.

Źródło KGSG w Warszawie
por. Mirosława Aleksandrowicz - WMOSG w Kętrzynie




Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. faka #2054150 | 94.254.*.* 27 sie 2016 08:56

  Ja tez uratowalem kilka osob w zyciu...prowadze dzialalnosc gosp.place podatki zusy...na miektorych darmozjadow....kto mnie wyrózni ?ewentualnie da premie?gratulacje Panowie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xxx #2054107 | 31.135.*.* 27 sie 2016 07:20

  Apel Smoleński był,bo papa Jarek nakrzyczy na Mariuszka.....?Kaczogród i kaczki.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kóba #2054050 | 83.9.*.* 26 sie 2016 23:28

  dlaczego ta informacja została podana kilka dni po zdarzeniu, gdy ten KŁAMCA był już bezpieczny w Warszawie/ Legionowie, skąd pochodzi / ?????

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kierowca #2053482 | 83.9.*.* 26 sie 2016 09:59

  każdy uczestnik na drodze to robi

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. śmieszne.... #2053461 | 94.254.*.* 26 sie 2016 09:30

   ....To strażacy i policjanci powinni codziennie medale dostawać.........A tu takie szopki....

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages