Grand Prix mikstów: na koniec zagrało sześć par

2016-07-28 22:22:49(ost. akt: 2016-07-28 22:40:39)

Zwycięstwem pary Ada Paszko/Patryk Kulpaka zakończył się ostatni turniej Grand Prix w siatkówce plażowej mikstów w Bartoszycach. Ci sami zawodnicy już wcześniej zapewnili sobie triumf w klasyfikacji końcowej.
W ostatnich zawodach Paszko/Kulpaka wygrali wszystkie pięć spotkań. W żadnym nie stracili seta. Zarazem było to ich trzecie zwycięstwo w tegorocznych zawodach Grand Prix.

Oboje zdobywali miejsca na podium także w innych kategoriach. Ada była druga w rywalizacji kobiet, gdzie grała w parze z Pauliną Grażul, Patryk razem z Mateuszem Glebą wygrał zmagania mężczyzn.

Drugie miejsce w końcowej punktacji zajęli Magda Bogucka/Mateusz Ferenc. Na tej samej pozycji skończyli też walkę w turnieju nr 5. Dla Boguckiej to drugie podium w tegorocznej Grand Prix. Dzień wcześniej stanęła na jego najwyższym podium podczas podsumowania kategorii kobiet (razem z nią grała Tamara Baranowska).

Paszko/Kulpaka oraz Bogucka/Ferenc to były dwie pary, które zagrały we wszystkich turniejach mikstów w tym roku.

Trzecie miejsce na podium, a także w ostatnich zawodach, zajęli Iza Treblińska/Marcin Salmanowicz. Na tej samej pozycji kończyli oni w tym roku Grand Prix w kategoriach kobiet i mężczyzn.