Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

NORTIS — światłowodowa jakość internetu, telewizji i telefonii

2016-07-29 00:01:00 (ost. akt: 2016-10-06 12:59:53) Artykuł sponsorowany

Drogi czytelniku, na pewno zastanawiałeś się skąd wzięła się nazwa NORTIS.

Otóż firma Bartnet Naruszewicz i Krawczun sp.j. istnieje na rynku lokalnym od 2003 r. Zaczynaliśmy od sprzedaży usług internetowych drogą radiową. Dzisiaj posiadamy największa lokalną sieć światłowodową w technologii FTTH w Bartoszycach (około 15 km sieci).

Zawsze dążyliśmy do udoskonalania jakości naszych usług. W ostatnich miesiącach powstał projekt, który łączy takie firmy jak Bartnet z północno-wschodniego regionu Polski w celu sprzedaży produktów pod jedną marką. Tą marką jest właśnie grupa NORTIS. Jest to grupa operatorów telekomunikacyjnych oferujących najwyższą jakość usług dostępu do internetu, telewizji cyfrowej oraz telefonii poprzez sieć światłowodową bezpośrednio do domu klienta. Wszystkie zrzeszone firmy telekomunikacyjne z naszego regionu będą operować nazwą „Nortis”.

Technologii dostarczających Internet jest obecnie wiele. Jednak tylko technologia FTTH, bazująca na kablach światłowodowych, daje dokładnie takie korzyści, jakich oczekujemy od dobrego łącza internetowego. Można powiedzieć, że wyprzedza ona popularne rozwiązania mobilne, kablowe oraz satelitarne o lata świetlne.

Dla wielu dostępnych obecnie usług Internet stał się zbyt wolny. Gramy online, rozmawiamy w czasie rzeczywistym, przesyłamy duże pliki, oglądamy filmy w jakości HD. Do tego potrzebne jest ultra szybkie łącze. Dziś nikomu już nie chce się czekać godzinami, aby ściągnąć film ani znosić ciągłego rozłączania się rozmów na Skype. Światłowód rozwiązuje te problemy. Technologia FTTH, czyli dosłownie „światłowód do domu”, zapewnia superszybki Internet o stałej przepustowości. Kabel światłowodowy może być nawet 100 razy szybszy od tradycyjnego, miedzianego przewodu.

Wybudowana przez nas sieć oferuje Internet o prędkości nawet 1000 Mb/s. Mając takie łącze, można ściągnąć film w jakości HD w kilka minut, a ogromne ilości zdjęć znajdą się na dysku naszego komputera w kilkadziesiąt sekund. Parametry łącza pozostaną takie same, nawet jeśli z sieci korzysta w tym samym czasie kilka osób. Można więc oglądać film, prowadzić rozmowę przez komunikator oraz grać online jednocześnie.

A co z wysyłaniem? Dzisiaj wiele informacji wysyłamy do Internetu. Wysyłamy nagrania do znajomych, prowadzimy video rozmowy, wysyłamy e-maile z różnymi załącznikami. Na komfort działania tych czynności największy wpływ ma właśnie ta druga prędkość, której często nie widzimy na ulotkach. Dzięki FTTH możemy zdecydowanie szybciej wysyłać wszystkie swoje dane. Łącza światłowodowe, dzięki swojej nieograniczonej na tą chwilę pojemności, daje tą przewagę, że prędkości mogą być jednakowe w obie strony (ściąganie i wysyłanie).

Sieć światłowodowa wybudowana przez naszą firmę w ostatnim czasie pozwoliła nam poszerzyć spektrum oferowanych usług o telewizję i telefonię w najwyższej cyfrowej jakości.

Telewizja światłowodowa w naszej ofercie pozwala na odbiór w sumie ponad 250 kanałów, w tym ponad 90 w jakości HD. Tylko sieć światłowodowa pozwoliła nam oferować pełną jakość kanałów HD, w przeciwieństwie do operatorów, którzy świadczą usługi na kablach miedzianych. Dla porównania, ten sam kanał HD z tradycyjnej TV kablowej lub satelitarnej ma bitrate (jakość) przepustowości 5-6Mb, a w naszej telewizji światłowodowej jest to 18-20 Mb — daje to obraz od 3 do 4 razy wyższej jakości, co można zauważyć gołym okiem w bezpośrednim porównaniu poziomu szczegółowości.

Dodatkowo telewizja światłowodowa oferuje szereg nowych funkcjonalności, niedostępnych w tradycyjnych „kablówkach”. Są to przede wszystkim usługi sieciowego nagrywania PVR, cofania na żądanie CATCH-UP (cofanie audycji 3 dni wstecz bez nagrywania) oraz TV online na urządzenia mobilne i smartfony. Oprogramowanie naszych dekoderów jest wciąż doskonalone i rozbudowywane oferując coraz nowocześniejsze funkcje.

Światłowodowy telefon domowy to usługa, którą nasi klienci mogą otrzymać w pakiecie bez dodatkowych opłat. Daje on możliwość bezpłatnych rozmów w naszej całej sieci oraz rozmowy międzyoperatorskie w kraju i za granicą w najniższych cenach na rynku. Każdy klient może zachować swój obecny numer i zaoszczędzić na abonamencie.

Światłowodowy internet, telewizja i telefon — dzięki grupie NORTIS i wybudowanej w ciągu dwóch ostatnich lat sieci FTTH dostępny jest już dla mieszkańców Bartoszyc w większości budynków na ulicach:
Ogrodowej, Nad Łyną, Wyszyńskiego, Chilmanowicza, Sikorskiego, Bema, Nowowiejskiego, Szymanowskiego, Piłsudskiego, Bohaterów Warszawy, Krótkiej oraz częściowo Kilińskiego, Plac Konstytucji 3 Maja, Marksa, Paderewskiego, Warszawskiej i Mickiewicza. Nieustannie prowadzimy prace nad rozbudową sieci na kolejnych ulicach naszego miasta.

Co również ważne, usługi dostarczane cienkim jak włos kablem światłowodowym są niezawodne i bezpieczne. Światłowody nie przewodzą prądu, niestraszne im więc przepięcia i wyładowania atmosferyczne. Można spokojnie korzystać z nich podczas burzy. Są odporne na zakłócenia radiowe i elektromagnetyczne. Nie musimy też martwić się o przerwy w dostawie prądu. Światłowód będzie nadal działał, ponieważ nie potrzebuje punktów zasilania pośredniego.

Do tego dochodzi energooszczędność i ekologia. Technologia FTTH działa bez aktywnych urządzeń przesyłowych. Światłowód przesyła dane bezpośrednio do odbiorcy. Dzięki temu pobór mocy niezbędny do przesłania danych jest najniższy ze wszystkich dostępnych technologii.

Nowa siedziba firmy
Od maja 2016 r. przenieśliśmy siedzibę firmy. Obecnie mieści się ona przy ul. Paderewskiego 18/18 w Bartoszycach, pod nową nazwą NORTIS.

Zdecydowaliśmy się na ten krok, aby podnieść jakość obsługi klienta. Lokal, w którym teraz przyjmujemy interesantów, różni się zdecydowanie standardem od poprzedniego miejsca. Jest więcej przestrzeni, stworzyliśmy więcej stanowisk do obsługi. Każdy oczekujący może teraz swobodnie odpocząć w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu.

Mogliśmy pozwolić sobie na taki wydatek związanym z dostosowaniem pomieszczeń do wysokiego poziomu funkcjonalności dzięki pomocy Biura Konsultingowego Strigo z Bartoszyc, które pozyskało środki z funduszy europejskich na to przedsięwzięcie.

W nowej siedzibie prowadzimy nadal serwis oraz sprzedaż komputerów i akcesoriów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages