Grand Prix kobiet: Magda i Tamara wygrały klasyfikację końcową

2016-07-27 15:14:30(ost. akt: 2016-07-27 15:30:12)
Podium w kategorii kobiet. Od lewej: Wiesław Antonik (sędzia główny), Ada Paszko, Paulina Grażul, Magda Bogucka, Tamara Baranowska, Iza Trebliński i Joanna Rodak

Choć ostatni turniej Grand Prix w siatkówce plażowej kobiet wygrały Paulina Grażul/Ada Paszko, w końcowej klasyfikacji na pierwszym miejscu znalazły się Magda Bogucka/Tamara Baranowska.
Piąty turniej kobiet tegorocznej Grand Prix miał identyczną obsadę jak dwa wcześniejsze. Czyli zagrały tylko trzy pary. I tradycyjnie rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów, a każdy rozgrywany był do 21 punktów.

Z walki na piasku zwycięsko tym razem wyszły Paulina Grażul/Ada Paszko, które odniosły dwa zwycięstwa. Były to ich drugie zawody wygrane w edycji 2016. Do tego miały jeszcze jedno drugie oraz dwa trzecie miejsca.

Wygrana nie pozwoliła jednak zająć pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej. Najwięcej punktów zgromadziły bowiem Magda Bogucka/Tamara Baranowska. One zwyciężyły w jednych zawodach, a cztery pozostałe kończyły na... drugich miejscach.

Trzecie miejsce w ostatnim turnieju, a także w punktacji końcowej zajęły Joanna Rodak/Iza Treblińska. Wszystkie trzy pary zagrały we wszystkich zawodach Grand Prix kobiet w tym roku.

Dla Magdy Boguckiej to drugie z rzędu podium w tych rozgrywkach. W ubiegłym roku skończyła je na drugim miejscu, a grała wówczas z... Izą Treblińską (wtedy jeszcze Łukasiewicz). Ponownie na podium znalazła się także Adriana Paszko, który 12 miesięcy wcześniej wygrała kategorię kobiet. Grała wtedy z Dorotą Rolnicką. Paszko zajęła także drugie miejsce w... 2008 roku (z Julitą Jedynak).