Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Strefa płatnego parkowania w Bartoszycach do prokuratury?

2016-07-22 15:06:10 (ost. akt: 2016-07-22 18:32:10)
Jedno ze zdjęć zawartych we wnioskach do burmistrza Bartoszyc i przewodniczącego RM. Tę tablicę autor nazywa "tablicą reklamową".

Jedno ze zdjęć zawartych we wnioskach do burmistrza Bartoszyc i przewodniczącego RM. Tę tablicę autor nazywa "tablicą reklamową".

Autor zdjęcia: Piotr Jakubiak

Urząd Miasta Bartoszyce otrzymał dziś wnioski o zaprzestanie pobierania opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania w mieście. Ich autorem jest Piotr Jakubiak ze stowarzyszenia "Prawo na drodze". - Jeśli sytuacja nie zmieni się w ciągu 2 tygodni poinformuję prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

Portal GazetaOlsztynska.pl 6 lipca opublikował materiał dotyczący nieprawidłowości w oznakowaniu w strefach płatnego parkowania.

Prawidłowe oznakowanie określone jest rozporządzeniem ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji lutego 2016 r. Nakazuje ono oznakowanie płatnych stref ściśle określonymi znakami pionowymi i poziomymi. Takich znaków nie ma w bartoszyckiej strefie płatnego parkowania.

Tuż po publikacji, 6 lipca poprosiliśmy Urząd Miasta Bartoszyce o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Wysłaliśmy mail z pytaniem: "Czy w związku z takim a nie innym brzmieniem rozporządzenia zamierzacie państwo uzupełnić oznakowanie, czy też znieść opłaty za parkowanie w niektórych miejscach SPP? Wśród osób kontaktujących się z nami są takie, które deklarują, że przy próbie nałożenia opłaty karnej za parkowanie w źle oznakowanych miejscach wystąpią do sądu. Abstrahując od tego, czy to rzeczywiście zrobią, czy też nie, sprawa zaczyna być w zainteresowaniu coraz większej grupy osób. Stąd nasze pytanie."

Do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Tymczasem sprawa SPP nabrała nieoczekiwanego rozpędu.

- Dziś złożyłem wnioski o prawidłowe oznakowanie SPP i zaprzestanie pobierania opłat do czasu ustawienia i wykonania odpowiedniego oznakowania w Urzędzie Miasta Bartoszyce. To wnioski do pana burmistrza i do przewodniczącego Rady Miasta. Będę w Bartoszycach za 2 tygodnie. Jeśli samorząd nie zaprzestanie pobierania opłat i nie wymieni oznakowania na prawidłowe powiadomię o tym procederze prokuraturę, bo moim zdaniem będzie to czyn z art. 231 kodeksu karnego oraz inne przestępstwa - powiedział nam w rozmowie telefonicznej Piotr Jakubiak ze stowarzyszenia "Prawo na drodze"

Tu możesz pobrać pełną treść wniosku o zaprzestanie pobierania opłat do burmistrza Piotra Petrykowskiego. Wniosek do przewodniczącego RM jest podobny choć wzywa do uchwalenia odpowiednich zmian w prawie miejscowym.

Wnioski wskazują na nieprawidłowości w oznakowaniu bartoszyckiej strefy, zawierają materiał fotograficzny, przykłady wyroków i działań prokuratur z kraju w podobnych sprawach. Wiele z tablic obecnie istniejących w bartoszyckiej SPP autor wniosku nazywa "tablicami reklamowymi". Pobieranie opłat z kolei nazywa "wyłudzeniem".

Piotr Jakubiak podobne wnioski wysłał do wielu innych samorządów. Jak dotąd jedynie samorząd Lidzbarka (Welskiego) w ekspresowym tempie ustawił prawidłowe oznakowanie i zaprzestał pobierania opłat w soboty.

Więcej o SPP przeczytacie w najbliższym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego".

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. s #2034320 | 188.146.*.* 27 lip 2016 09:13

  A co Petrykowski ludziom obiecywał?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. INTERESANT w Olsztynie #2031896 | 89.228.*.* 23 lip 2016 08:33

  W piątek po 8,00 pojechałem do Wydziału Komunikacji w OLSZTYNIE i po 10 minutach wychodzę a tu WEZWANIE do zapłaty 30 zł opłaty dodatkowej za brak opłaty parkingowej!!!. Okazuje się, że nawet przy urzędach za zaparkowanie interesant musi opłacić. ZA WSZYSTKO TRZEBA PŁACIĆ! Anomalia. Tylko nasze wynagrodzenia nie wytrzymują tego wszystkiego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. AnnaB #2031653 | 87.205.*.* 22 lip 2016 20:14

   Gratulacje Piotrze

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. W Olsztynie #2031626 | 22 lip 2016 19:28

    jest to samo ale nasi włodarze zbyt często są ponad prawem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Zdziwona #2031572 | 83.24.*.* 22 lip 2016 18:19

    Ta strefa i tak nie dotyczy znajomych. Ostatnio byłam świadkiem jak pewna Pani do inkasenta zaparkowane auto pozostawiła bez zakupienia karty parkingowej i panu inkasentowi powiedziała czyją jest mamą na co inkasent ominął auto a stało 5 godzin. Obok kobieta dostała mandat bo biegała szukać gdzie można nabyć taką kartę i jej tłumaczenia nie pomogły.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (9)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages