Remisowe derby w Bartoszycach na koniec sezonu w klasie okręgowej

2016-06-18 19:32:11(ost. akt: 2016-06-18 20:05:22)

W ostatniej kolejce sezonu 2015/2016 w klasie okręgowej Victoria Bartoszyce zremisowała u siebie z Łyną Sępopol.
Dla obu drużyn ostatni mecz w sezonie nie był jedynie spotkaniem o prestiż. Gdyby w Bartoszycach wygrała Łyna, przeskoczyłaby lokalnego rywala w tabeli.

I po pierwszej połowie goście byli bliżsi osiągnięcia swojego celu. Prowadzili bowiem po golu Łukasza Pawłowskiego, który krótko przed przerwą wykorzystał rzut karny. Sędzia podyktował "jedenastkę" za zagranie ręką Kamila Szajdy.

Po zmianie stron Victoria ruszyła do ataków nieco żwawiej. Już pierwsza akcja mogła przynieść powodzenie, ale strzał Kamila Kozery obronił Damian Skorupski. Był on jednak bezradny w 72. minucie, kiedy Hubert Lis pokonał go uderzeniem z 12 metrów.

Do końca spotkania obie drużyny stworzyły sobie jeszcze po jednej świetnej okazji. Dla Victorii gole mógł strzelić Tomasz Konieczek, zwycięstwo Łynie miał szansę zapewnić Pawłowski.

Victoria skończyła sezon na 8. miejscu w tabeli (43 pkt, bramki 68:51), ale w minionych rozgrywkach nie wygrała żadnego ze spotkań derbowych. Jesienią przegrała wszystkie trzy takie mecze, wiosną zanotowała trzy remisy.

Tuż za klubem z Bartoszyc znalazła się Łyna (41, 75:60). Ona kończyła rozgrywki serią siedmiu meczów bez porażki (4 zwycięstwa i 3 remisy). W derbach drużyna z Sępopola zanotowała w tym sezonie dwie wygrane, dwa remisy i dwie porażki.

Sobotni mecz był ostatnim w roli trenera dla Kamila Szajdy. Jego miejsce w roli szkoleniowca zajmie Zbigniew Lewkowicz.