Zajmujemy się problemami mieszkańców. Najnowszy "Goniec" w piątek w kioskach

2016-06-16 14:00:00(ost. akt: 2016-06-16 11:54:12)

Autor zdjęcia: Redakcja

W Głomnie wielodzietna rodzina żyje w warunkach z XIX wieku. Ich toaleta to drewniana, śmierdząca "sławojka". Mają już tego dość, ale na pomoc nie mogą liczyć. To nasz główny temat ale wewnątrz znajdziecie także inne, ważne dla lokalnej społeczności.
Czy można żyć bez bieżącej wody, kanalizacji i toalety w XXI wieku? Można. Są takie miejsca w naszym powiecie, gdzie tak właśnie żyją wielodzietne rodziny. Tak jest w jednym z kolejowych budynków w Głomnie. Rodzina ma już tego dość, ale na pomoc w polepszeniu warunków nie może liczyć. Piszemy o tym na stronie 3.

Na kolejnych stronach znajdziecie relację ze spotkania z kajakarzami z Polski i Rosji, którzy dopłynęli z Rusi do Prawdinska i materiał o tym dlaczego rowerzyści nie jeżdżą po ścieżkach rowerowych a nadal po chodnikach. Wracamy do sprawy napisu na zabytkowej Bramie Lidzbarskiej. Okazuje się, że usunięcie napisu nie będzie prostą sprawą.

Na stronie 7. relacjonujemy spotkanie mieszkańców okolic ul. Starzyńskiego, Mazurskiej i pl. Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach z urzędnikami miejskimi. Spotkanie odbyło się przy... śmietniku stojącym w lokalizacji przeszkadzającej mieszkańcom. Co dalej ze śmietnikiem? Aby się dowiedzieć musicie sięgnąć po naszą gazetę.

Na stronach sportowych przeczytacie o szansach Granicy Bezledy na utrzymanie się w lidze okręgowej rozgrywek piłki nożnej, sukcesach karateków i sportach motocyklowych. Znajdziecie także zapowiedź tegorocznego "Biegu z Gwiazdą" oraz tabele, terminarze itp.

Drukujemy także materiały nadesłane nam przez dziennikarzy obywatelskich z Krawczyk, Bisztynka, Wirwilt i "Mechaniaka" w Bartoszycach.

Można też przeczytać zestaw porad dla początkujących ogrodników. Porady przydadzą się z pewnością tym miłośnikom ogrodów, którzy są bardziej doświadczeni.

Publikujemy też rozmowę z marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem o trudnościach z sięganiem po olbrzymie pieniądze z UE.

Zapraszamy w piątek do kiosków i punktów sprzedaży.

Redakcja

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #2012118 | 37.248.*.* 17 cze 2016 10:05

    Bo przecież to, że nie mają zaplecza sanitarnego, to wina państwa. Wszystko to wina państwa, bo powinni wszystko dawać na tacy. A co z innymi obywatelami, którzy te zaplecze zapewnili sobie na własną rękę (na niektórych wsiach kanalizacja została podłączona dopiero kilka lat temu i mieszkańcy sami musieli zatroszczyć się o swoje łazienki, czy wodę)? Oddać im "zadośćuczynienie? Albo tak jak ktoś niżej pisze- co z resztą ludzi w takiej sytuacji? Jak już robić, to wszystkim. Najprościej pójść do gazety i krzyczeć, że się należy. Jane, są różne sytuacje w życiu. Jedni potrzebują bardziej, drudzy mniej, ale nie popadajmy w paranoję.

    Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. ona88 #2012085 | 91.196.*.* 17 cze 2016 08:50

      To nie jest jedyna rodzina w Glomnie ktora zyje w takich warunkach,w bloku obok również mieszka wielodzietna rodzina mieszka również w bloku obok,Malo tego gdy prosili o pomoc ,w polepszeniu warunkow bytowych,urzędnicy kazali czekać,ludzie na co??? Dodam iż sąsiedzi państwa z okladki naprawdę potrzebowali pomocy przy niepelnosprawnym synu,który ulegl wypadkowi,pomocy ani dla nich ani dla Śp.Syna nie uzyskali,bo nie mial kto im pomóc i do dzis dnia żyją w takich warunkach jak wspomniane w artykule,i wychodzi na to ze są zdani sami na siebie bo wygląda wszystko tak jakby swiat o nich zapomnial !!!! ja nie rozumiem,gdzie tu jest jakakolwiek sprawiedliwość?? to jedni są lepsi od drugich??pomimo tego ze mieszkają w takich samych warunkach?? jednym nalezy sie pomoc,drugim nie??

      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

      1. Zeno #2011969 | 88.220.*.* 16 cze 2016 20:29

        Do: A.Grabowski -,,Zajmujemy się problemami mieszkańców,,- napisaliście w zapowiedzi wydania nowego GB. No i... bardzo dobrze, tak powinno być. Ale ,tych problemów jest dużo i trzeba je rozwiązywać, trzeba ułatwiać życie naszym mieszkańcom. Nie można problemu działkowców zbyć stwierdzeniem, że działkowcy zostali poinformowani o przeniesieniu przystanku w związku z remontem ul . Moniuszki.Podpisy do Burmistrza były zbierane prawdopodobnie z inicjatywy radnego p. Pawła Raczkowskiego.

        Ocena komentarza: warty uwagi (22) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

        1. Działkowicz #2011890 | 88.220.*.* 16 cze 2016 17:47

          Panie A. Grabowski!!! Ależ mnie Pan,,pocieszył,,!!! I co z tego wynika dobrego dla działkowiczów? To,że urzędnicy informowali o przeniesieniu przystanku w związku z remontem ulicy??? Ależ o tym wszyscy zainteresowani wiedzieli!!! A remont będzie trwać ,trwać i trwać....A to ,że tylko ja o tym piszę nie świadczy o braku zainteresowania ze strony innych działkowiczów jak i mieszkańców działek z okolic ul. Moniuszki. Ktoś zbierał podpisy w tej sprawie w liście do Burmistrza. Podpisałem się na tej liście na pozycji 55. Zawiodłem się na Panu. Myślałem,że jest pan solidniejszym człowiekiem.

          Ocena komentarza: warty uwagi (24) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

          1. Działkowiczqiz #2011851 | 88.220.*.* 16 cze 2016 16:38

            Dlaczego GB nie zajmie się problem działkowiczów z przystankiem autobusowym , który został przeniesiony z ul . Moniuszki. Teraz działkowicze muszą daleko chodzić ze swoimi zbiorami a są to przeważnie ludzie starsi .Czy dla GB tylko granica jest ważna?

            Ocena komentarza: warty uwagi (29) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

            Pokaż wszystkie komentarze (6)
            2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5