środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

"Mechaniak" wyróżniony na gali Stowarzyszenia Elektryków Polskich

2016-06-09 12:17:56 (ost. akt: 2016-06-09 12:22:27)

W auli Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia Oddziału Olsztyńskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Patronat nad uroczystością objął wojewoda warmińsko-mazurski. Obecni byli przedstawiciele władz regionu, organizacji technicznych, Kuratorium Oświaty, uniwersytetu oraz wybranych szkół z naszego województwa.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach uhonorowany został (razem z trzema innymi szkołami) pamiątkową statuetką z okazji jubileuszu SEP. Wręczyli ją naszej szkole: prezes Zarządu Głównego SEP dr inż. Piotr Szymczak oraz prezes Oddziału Olsztyńskiego SEP mgr inż. Wiesław Stankiewicz.

Technikum Mechatroniczne w ZSP nr 1 współpracuje z olsztyńskim SEP już 10 lat. Korzystamy ze szkoleń przygotowujących do egzaminów państwowych z zakresu elektryki, uczestniczymy w prelekcjach promujących kształcenie techniczne i ścieżkę zawodową inżyniera, startujemy w wojewódzkim Konkursie Prac i Projektów Praktycznych.

W konkursie tym (od 2007 r.) pierwsze miejsce zajmowaliśmy 8 razy, drugie – 2 razy oraz otrzymaliśmy 2 wyróżnienia. Z reguły nasze projekty osiągają potem dalsze sukcesy na olimpiadach ogólnopolskich, a nawet na międzynarodowych wystawach wynalazków.

Teraz ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach otrzymał kolejne piękne wyróżnienie. Jesteśmy zauważani i doceniani w skali regionu i kraju. A wszystko to dlatego, że nasi uczniowie do rozwiązywania problemów, do tworzenia projektów podchodzą z entuzjazmem i radością, z wiarą we własne siły i możliwości.

Wspaniałą galę, która trwała 4 godziny, zakończył rewelacyjny występ Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo. A już za 3 lata obchody 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Polsce. I my też tam będziemy!

Zbigniew Murawski
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages