Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

"Romeo i Julia" na rynku w Bartoszycach

2016-06-04 08:36:42 (ost. akt: 2016-06-04 08:44:57)

Autor zdjęcia: Maria Marczak

Dzięki projektowi „50 twarzy Szekspira” między uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Bartoszycach a uczniami z Matuizos (Litwa) narodziła się sympatia. Goście z Litwy uczestniczyli w licznych spotkaniach. 2 czerwca polscy i litewscy uczniowie-aktorzy zagrali w spektaklu "Romeo I Julia".

Minął niezwykle pracowity, pełen wrażeń tydzień wizyty delegacji z Litwy w Zespole Szkół nr 1 w Bartoszycach.

Od 30 ma ja do 3 czerwca dziesięcioro sympatycznych nastolatków ze szkoły w Matuizos przyjechało do Bartoszyc w ramach realizacji projektu finansowanego ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

Cele projektu zostały zrealizowane z nawiązką, bowiem jego głównym założeniem było pokonywanie barier, upowszechnianie idei tolerancji, porozumienie w obcym języku, udowodnienie uniwersalnej roli sztuki w integracji międzypokoleniowej i międzyetnicznej.

To porozumienie w toku działań objętych projektem przerodziło się w sympatię oraz inne cenne młodzieńcze emocje.

W ciągu tygodnia odbyło się wiele działań skierowanych do młodych beneficjentów projektu: wizyta w Urzędzie Miasta, wycieczka do Teatru Szekspira w Gdańsku, atrakcyjna gra uliczna, debata na temat uchodźców z udziałem Burmistrza, integracyjne wieczory w plenerze.

Najważniejszym przedsięwzięciem projektu było publiczne przedstawienie fragmentów sztuki Wiliama Szekspira „Romeo i Julia”, które miało miejsce 2 czerwca na Placu Konstytucji 3 Maja.

Pełna wdzięku inscenizacja w polsko-litewskiej młodziutkiej obsadzie, w języku angielskim, w strojach z epoki, ilustrowana muzyką i elementami tańca zadziwiła i wzruszyła widzów. Była ukoronowaniem długich, żmudnych przygotowań, licznych prób aktorskich i zabiegów wokół zorganizowania strojów, zaaranżowania sceny i dekoracji.

Uczniowie ZS nr 1, konstruktorzy projektu i nauczyciele zaangażowani w jego realizację mogą mieć pełną satysfakcję z wykorzystania szansy ożywienia życia szkoły, jaką stwarza projekt. Goście z Litwy wyjechali pełni wrażeń i uznania dla poziomu logistycznego, merytorycznego i towarzyskiego spotkania w Bartoszycach.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ABCD1234

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages