Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

mali WIELCY ratownicy - finał

2016-06-03 12:32:34 (ost. akt: 2016-06-03 12:35:47)

Autor zdjęcia: Bartoszycki Dom Kultury

Już 17 czerwca w samo południe na bartoszyckim "kwadracie" poznacie małych WIELKICH ratowników, czyli przedszkolaków, które nie boją się udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Mamy ogromny zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa jako partner inicjatywy na oficjalne zakończenie programu edukacyjnego "mali WIELCY ratownicy", które odbędzie się 17 czerwca 2016 o godzinie 12 na placu Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach. Pomysłodawcą i organizatorem całej akcji jest firma Al-Med z Bartoszyc.

Al-Med poza działalnością zarobkową prowadzi działania „non profit”. Działania te polegają na edukacji dzieci i młodzieży z pierwszej pomocy, a także na propagowaniu odpowiednich postaw w stosunku do osób potrzebujących pomocy.

Ratownicy medyczni zgodnie podkreślają, że prowadzenie zajęć dotyczących pierwszej pomocy z dziećmi w przedszkolu jest niezbędne. Jest to także szansa dla nas, że jako dorośli, nie będą się bali udzielać pierwszej pomocy.

Kilkuletnie doświadczenie uzmysłowiło nam , że dzieci w wieku przedszkolnym powinny być uczone pierwszej pomocy.

Nie oznacza to, że dzieci staną się ratownikami, ale jest to dla nich okazja na przyswojenie odpowiedniego kanonu zachowań w sytuacjach zagrożenia życia. Wynika to z tego, że 5-6 latek w porównaniu do osoby dorosłej nie boi się ”co powiedzą inni”, nie wstydzi się, Nie boi się zareagować itp.

bdk


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bdk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages