Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Przysięga żołnierzy służby przygotowawczej. ZOBACZ ZDJĘCIA

2016-06-03 09:47:40 (ost. akt: 2016-06-03 10:08:24)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Pierwsza od lat przysięga wojskowa odbyła się na placu apelowym 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Składali ją żołnierze służby przygotowawczej. Jednocześnie witano ich starszych kolegów, którzy wrócili z misji w Afganistanie.

Przysięgę składali żołnierze służby przygotowawczej. Do 20 Brygady Zmechanizowanej trafili na początku maja. Po odbyciu służby trafią do Narodowych Sił Rezerwowych.

Już ich przyjęcie do koszar odbywało się jak dawniej. Żołnierze musieli przejść poszczególne etapy przyjęcia, w odpowiednich miejscach pobierali sprzęt i ubiór.

Teraz złożyli przysięgę na sztandar 20 BBZ. Uroczystość odbyła się na placu apelowym brygady, a przypatrywali się jej rodziny żołnierzy, zaproszeni goście oraz uczniowie lokalnych szkół, bowiem w tym samym czasie trwały Dni Otwarte Koszar.

Obok młodych żołnierzy stali ich starsi i bardziej doświadczeni koledzy. Wyróżniali się jaśniejszymi mundurami oraz opalenizną. Wrócili bowiem z misji w Afganistanie. Ich pożegnanie odbyło się w tym samym miejscu w listopadzie ubiegłego roku.

- Rzadko zdarza się sytuacja, kiedy obok siebie stają młodsi i ci najbardziej doświadczeni żołnierze. Ale to dobrze, że tak się stało. Młodzieży gratuluję i życzę wszystkiego dobrego. To także przywilej witać żołnierzy po sześciu miesiącach pobytu na obcej ziemi. Pokazaliście swój kunszt, profesjonalizm - powiedział gen. dyw. Leszek Surawski, Inspektor Wojsk Lądowych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

- Przysięga żołnierska to chwila, o której się nigdy nie zapomina. Przysięgaliście na sztandar, który spełnia szczególną rolę w każdej jednostce wojskowej. Jej największą wartością i świętością. Najwyższym symbolem jednostki, który jest broniony na największym poświęceniem. Wypowiadając słowa przysięgi, bierzecie na siebie dużą odpowiedzialność, jaką nakłada społeczeństwo w swoich obrońców - powiedział płk Janusz Wiatr, dowódca 20 BBZ.

Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aldonka #2003991 | 89.231.*.* 3 cze 2016 14:32

    gratuluje wszystkim którzy wytrwali pierwszy miesiac teraz bedzie juz z górki ;)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages