Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Podczas sesji było trochę kłótni, ale były też miłe momenty

2016-06-02 22:36:23 (ost. akt: 2016-06-02 22:59:39)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Międzynarodowe Dni Regionu Bartoszyce jeszcze się nie odbyły, a już wzbudzają kontrowersje i komentarze. Pytań o tę imprezę nie zabrakło także podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Bartoszyce.

Część radnych wprost skrytykowała pomysły organizatora tegorocznego święta miasta, jak np. płatną strefę VIP (od siebie dodamy, że płatna jest także akredytacja fotoreporterska na robienie zdjęć podczas piątkowych koncertów, cena 150 zł od osoby), część zarzucała władzom zbyt późne podjęcie rozmów z telewizją kablową Bart-Sat w celu transmisji wydarzenia.

Niektórzy radni zwracali też uwagę na wygląd miasta i nieskoszoną trawę. Wskazywali tereny przy Łynie oraz park Elizabeth. W odpowiedzi prezes Zakładu Gospodarki Odpadami stwierdził, że spółka ma sprzęt i ludzi do tego, ale wciąż uczą się dbania o miejską zieleń. Poprosił też, by kierować do niego wszelkie uwagi dotyczące wyglądu miasta. Burmistrz stwierdził, że jest zadowolony z prac ZGO.

Podczas sesji można było m.in. usłyszeć także, iż w sprawie zjazdu na "Działki" zaraz za mostem miasto robi zarys koncepcji tego miejsca, który musi przedstawić Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. Zdaniem burmistrza cała sprawa "idzie w dobrą stronę".

Radni większością głosów przyjęli kilka zmian z budżecie, ale odrzucili wniosek o zwiększenie o 20 tys. zł wydatków na montaż klimatyzacji na poddaszu Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. Prosiła o to dyrektor tej placówki opowiadając, że temperatura w pomieszczeniach wynosi czasami ok. 35 stopni Celsjusza. Radni argumentowali, iż taka sytuacja jest we wszystkich szkołach i proponowali, by problemem wreszcie zająć się kompleksowo.

Poza tym radni wyrazili zgodę na użyczenie lokalu przy ul. Jagiellończyka na potrzeby Komendy Hufca ZHP, a owe użyczenie oznacza, iż od teraz harcerze będą korzystali z niego bezpłatnie (do tej pory płacili czynsz). Radni nie zgodzili się za to, przynajmniej na razie, na podwyżkę cen za zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Podczas sesji radni mieli okazję poznać nowego komendanta powiatowego policji w Bartoszycach oraz niedawno wybranego kierownika Wydziału Kultury, Sportu, Współpracy i Rozwoju. Tutaj znowu część radnych nie omieszkała wytknąć burmistrzowi zmian personalnych na tym stanowisku.

Irena Płoska odebrała podziękowania za wieloletnią pracę w Biurze rady MiastaPodczas sesji były także miłe momenty. Takim było z pewnością nagrodzenie laureatów konkursu "Ośmiu wspaniałych", propagującego wśród dzieci i młodzieży postawy wolontariackie. Radni pożegnali także Irenę Płoską, wieloletnią pracownicę Biura Rady Miasta, która przeszła na emeryturę. No i chyba najważniejsze: nadano kolejny tytuł "Zasłużonego dla miasta Bartoszyce". Otrzymał go fotograf Walerian Kiezik.
kwk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zeno #2004193 | 88.220.*.* 3 cze 2016 18:55

  Do tej pory nie oglądałem w telewizji przebiegu tej ostatniej sesji. Jestem ciekaw czy ktoś poruszył sprawę przeniesienia przystanku autobusowego z ul. Moniuszki aż prawie pod Falcewo? Kto tak ,,dba,, o działkowiczów? Wszak Ci działkowicze są w starszym wieku i muszą daleko ,, tachać ,, do przystanku swoje plony z ogródka. Czy p. Burmistrz całkowicie olewa potrzeby działkowiczów?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ccc #2003982 | 94.254.*.* 3 cze 2016 14:24

  Dni Bartoszyc porażka gdzie gwiazdy wieczoru bo te to chyba spadające gwiazdy...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Bartoszyczanka #2003698 | 188.146.*.* 2 cze 2016 23:23

  Bardzo proszę Pana redaktora, o zamieszczenia kilka słów na temat tzw. fontanny -wodopoju, ktora zostala zabrana , a w to miejsce postawiono znikającą kurtynę wodną, fontanna nie spełniała żadnej funkcji woda raz leciała , raz nie, poprostu nikt o to nie dbał , a szkoda piękna rzecz, a została zabrana, gdzie ?podobno na limanowskiego , po co , aby została zdewastowana i zapomniana, przeniesienie kosztowało 20 tyś? Czy to prawda ? A wystarczyło tylko o to dbać codziennie, posprzątać , zamieść potłuczone szkło, a nie przenieść, chyba dla naszego Pana burmistrza się nie podobała, a szkoda

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages