środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Odwiedziny w banku oraz Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej

2016-05-31 14:19:20 (ost. akt: 2016-05-31 14:26:31)

Za oknami świeci słońce, wokół szkoły śpiewają ptaki. Letnie prawie klimaty nie sprzyjają nauce, zwłaszcza tej w szkolnych ławkach. Dlatego postanowiliśmy wybrać się z podopiecznymi na lekcję wyjazdową.

Uczniowie klas IV–VI Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach, pod czujnym okiem opiekunów, wybrali się na wycieczkę do Banku PKO w Bartoszycach, by tam „utrwalić” swoją wiedzą na temat przedsiębiorczości i oszczędzania.

Po oddziale banku oprowadziła nas kierownik tej placówki. Przedstawiła strukturę instytucji oraz zakres świadczonych usług. Uczniowie zadawali wiele pytań. Dodatkowo pochwalili się swoimi ekonomicznymi sukcesami oraz tym, że systematycznie oszczędzają w SKO. Dzięki temu wielu z nich pojedzie na wymarzoną wycieczkę do Torunia, a ich rodzice nie odczują tego wydatku.

Uczniowie mieli również okazję zwiedzenia nowej siedziby Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Bartoszycach. Panie oprowadziły nas po najskrytszych zakamarkach, pokazały księgozbiór oraz możliwości biblioteki.

Widzieliśmy najmniejszą i największą, najstarszą i najnowszą książkę. Pisaliśmy stalówką i na maszynie do pisania. Dodatkowo uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej na temat twórczego myślenia. Wszyscy nasi podopieczni aktywnie w niej wzięli udział.

Nie mogło się również obejść bez krótkiej chwili relaksu i kosztowania lodów na „deptaku”. Taka mała nagroda za pracowity dzień.

Pełni wiedzy i wrażeń wróciliśmy późnym popołudniem do szkoły. To był dzień wielu wrażeń i niezapomniana lekcja wyjazdowa. Dziękujemy za miłe przyjęcie dla pracowników banku oraz Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej. Zapewne jeszcze Was odwiedzimy.

Joanna BorysCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages