Niedziela, 24 lutego 2019. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Kasia i Mariusz posłami w Sejmie Dzieci i Młodzieży

2016-05-28 09:03:07 (ost. akt: 2016-05-28 09:08:01)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

To była samodzielna inicjatywa Kasi Oleksik i Mariusza Szerszeniewskiego - uczniów II klasy technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach. Przeczytali o projekcie, stwierdzili, że spróbują i wzięli się do pracy. Efektem tych działań jest 4. miejsce w województwie i udział w tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Poniżej sami pisza o projekcie.

Wspólnie postanowiliśmy wziąć udział w tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Projekt, który od 22 lat organizuje Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, co roku ma na celu przybliżenie młodym ludziom zasad funkcjonowania państwa oraz zaangażować ich w działania na rzecz lokalnej społeczności.  W tym roku temat zadania brzmiał: Miejsca pamięci - materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości.

Nasze zadanie polegało na wybraniu miejsca pamięci w naszych okolicach, opisanie go, zebranie informacji na jego temat, zbadanie jego funkcjonowania w lokalnej społeczności, wyciągnięcie wniosków z badań, zaproponowanie zmian mających na celu podniesienie lokalnej świadomości oraz zrealizowanie ich.

Wybraliśmy "Dom Napoleona" w Górowie Iławeckim. Widzieliście na szkolnych korytarzach ulotki na ten temat? Tak, to efekt naszych prac. Patronat nad naszym projektem objął "Goniec Bartoszycki", Cittaslow i Miasto Górowo Iławeckie. Uzyskaliśmy wysoki wynik w województwie, zajmując 4. miejsce i tracąc tylko 1 punkt do miejsca pierwszego. A nasza praca została skomentowana w taki sposób:


"Projekt zrealizowany perfekcyjnie. Wszystkie etapy zadania zostały wykonane na wysokim poziomie. Dokładne i szczegółowe badanie, wyniki i forma ich upowszechnienia. Cieszy zaangażowanie sojuszników – miejscowych władz oraz lokalnych mediów. Profesjonalnie wykonana ulotka informacyjna (wysoki nakład). Zaplanowane działania zostały zrealizowane oraz udokumentowane. Sam projekt opracowany szczegółowo, lecz przedstawiony w ciekawy i przystępny sposób. Gratulacje dla autorów za zaangażowanie i wyczerpującą pracę."


Warto wspomnieć, że mieliśmy ogromną konkurencję, bo w tegorocznym projekcie udział brało 868 dwuosobowych zespołów z całej Polski, 230 z nich (czyli 460 posłów), które zostały ocenione najwyżej 1 czerwca będą brały udział w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Dzień ten zostanie poprzedzony czasem spędzonym w Warszawie spożytkowanym na zwiedzaniu muzeów i miejsc pamięci w stolicy.

24 maja, tydzień przed rozpoczęciem XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się spotkanie wszystkich zakwalifikowanych posłów z naszego województwa.

Z rąk Marszałka Województwa oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty zostały nam wręczone akty nominacyjne na posłów SDiM. Uroczystość miała bardzo oficjalny charakter, głos zabrali Marszałek oraz Kurator Oświaty, gratulując nam naszego osiągnięcia. Na koniec odbyły się prezentacje multimedialne z dokonań poszczególnych zespołów.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wzięliśmy udział w projekcie i odnieśliśmy sukces. Wierzymy, że wystarczy trochę chęci, zaangażowania władz, mediów i społeczności, by realnie wpływać na lokalną tożsamość. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom, które nas wspomagały i liczymy, że w naszej szkole za rok znajdą się nasi następcy.

Kasia Oleksik
Mariusz Szerszeniewski
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages