Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Zorganizowali w "Stokrotce" konkurs wiedzy o bajkach

2016-05-27 09:10:33 (ost. akt: 2016-05-27 09:28:58)

W przedszkolu „Stokrotka”, w grupie „Biedronki”, odbył się konkurs wiedzy o bajkach pod hasłem „W krainie bajek”. Był on podsumowaniem programu przedszkolnej edukacji czytelniczej „Z książką łatwiej”.

Celem programu było: kształcenie nawyków czytelniczych, zapobieganie uzależnieniu od telewizji i komputerów, wspomaganie rozwoju emocjonalnego, estetycznego i moralnego, kształtowanie postaw dziecka oraz budzenie wyobraźni.

Konkurs prowadziła Bajkowa Wróżka, która zabrała dzieci w bajkową podróż, wyznaczając poszczególnym zespołom zadania dotyczące znajomości przeczytanych bajek.

Do zadań tych należało: rozwiązywanie zagadek dotyczących znanych bajek, pytania związane z treścią bajki, „Czarodziejski worek” z różnymi rekwizytami (zadaniem dzieci było podanie tytułu bajki, z której pochodzi dany rekwizyt), układanie bajkowych puzzli, rozpoznawanie tytułów bajek na podstawie przeczytanego fragmentu, „Kopciuszek” (segregowanie do dwóch pojemników
grochu i fasoli). Nie zabrakło również zabaw ruchowych przy muzyce.

Za wykonane zadania komisja konkursowa w składzie: Krystyna Liberna (dyrektor przedszkola), Anna Podhalska (nauczyciel w przedszkolu „Stokrotka”) podliczyła punkty i przedstawiła wyniki.

Na zakończenie wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody.

Anna Zielonka, Anna Podhalska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages