środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Krawczyki. Rywalizowali w wiedzy o ochronie lasów

2016-05-25 06:52:42 (ost. akt: 2016-05-25 07:00:49)

Autor zdjęcia: Mariola Maciejewska

W szkole w Krawczykach odbył się IV Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem: "Lasy – zielone bogactwo Ziemi”. Z rywalizacji zwycięsko wyszli: Bartłomiej Kanarek ze szkoły w Sokolicy oraz drużynowo - Szkoła Podstawowa w Sokolicy.

Z problematyką lasów i ich ochrony zmierzyli się uczestnicy tegorocznego IV Gminnego Konkursu Ekologicznego Krawczyki 2016, który odbył się 19 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach.

Lasy to nieocenione bogactwo naszej planety, stanowią niespełna 31% jej obszarów lądowych i tylko 29,8 % powierzchni naszego kraju, a ich rozmieszczenie jest nierównomierne, dlatego tak bardzo ważna jest racjonalna gospodarka tymi zasobami przyrody. Szczególny niepokój naukowców budzi zmniejszająca się powierzchnia najcenniejszych zespołów naszej planety, czyli wilgotnych lasów równikowych.

Konkurs składał się z dwóch niezależnie ocenianych konkurencji – indywidualnej
i zespołowej. Pierwsza z nich polegała na rozwiązaniu testu o tematyce zgodnej z hasłem przewodnim konkursu, natomiast druga konkurencja, to różnorodne zadania praktyczno –teoretyczne, z którymi zmagały się 3-osobowe reprezentacje szkół.

Po podsumowaniu wyników testu z wiedzy o ochronie przyrody I miejsce zajął Bartłomiej Kanarek z SP w Sokolicy, II miejsce przypadło Kacprowi Subotowiczowi z SP w Krawczykach, a na III uplasowały się aż dwie osoby z taką samą ilością punktów: Aleksandra Kraśniewicz ze SP w Bezledach i Patrycja Michna ze SP w Wojciechach.

W konkurencji zespołowej, po przeprowadzeniu dogrywki, I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sokolicy, II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żydowie, a III miejsce uzyskał zespół ze Szkoły Podstawowej w Krawczykach.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim stopniem przygotowania merytorycznego i tak naprawdę każdy z nich wygrał bez względu na miejsce, gdyż dysponując odpowiednią wiedzą o mechanizmach funkcjonowania i zasobach przyrody, można ją w sposób realny chronić.

Tegoroczny konkurs, tak jak i poprzednie jego edycje, odbywał się pod patronatem Nadleśnictwa Bartoszyce i Gminy Bartoszyce, stąd obecność nadleśniczego Nadleśnictwa Bartoszyce pana Zygmunta Pampucha i pani Iwony Bireckiej – kierownika referatu oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Gminy Bartoszyce, którzy uświetnili nasz konkurs wręczając zwycięzcom nagrody i wyróżnienia.

Mariola Maciejewska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages