Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Święto Niezapominajki w przedszkolu nr 2

2016-05-18 06:57:07 (ost. akt: 2016-05-18 07:00:52)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

W Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach po raz trzeci obchodzono Święto Niezapominajki. Była to okazja do znakomitej zabawy ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie.

W piątek 13 maja w Przedszkolu Publicznym nr 2 miała miejsce wyjątkowa uroczystość, mianowicie – „Święto Polskiej Niezapominajki”.

Niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Na Święto Niezapominajki wybrano dzień 15 maja. W tym dniu sadzi się w ogrodach, na balkonach małe niebieski kwiatki, które mówią: „nie zapomnij o miejscu, w którym żyjesz, o tradycji i przyrodzie”.

My Święto Niezapominajki obchodziliśmy troszkę wcześniej, bo 13 maja. Uroczystość odbyła się pod hasłem „Niezapominajka do nas woła: dbajmy o przyrodę i zdrowie już od przedszkola” i była poświęcona działaniom proekologicznym i prozdrowotnym.

Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat: „Zagrożenia świata zwierząt - o szkodliwości śmieci.” Podczas uroczystości odbył się festiwal piosenki ekologicznej. Dzieci poprzez śpiew pokazywały swój szacunek do przyrody, swoją dbałość o środowisko i zdrowie.

Wiedzą z zakresu ochrony środowiska oraz dbałości o przyrodę i zdrowie dzieci wykazywały się także podczas odgadywania zagadek prezentowanych na tablicy multimedialnej.

Wszystkie dzieci wykazały się szeroką wiedzą z zakresu ekologii i prawidłowo wykonały postawione przed nimi zadania.

W podziękowaniu wszystkie grupy przedszkolne zostały obdarowane sadzonkami wdzięcznych niezapominajek, które umieszczone w kącikach przyrody będą przypominać nam, jak ważne jest dbanie o przyrodę.

Mamy nadzieję, że to urocze Święto Niezapominajki, które w naszym przedszkolu obchodziliśmy już po raz trzeci, przyczyni się do rozbudzania w dzieciach i nas samych szacunku do przyrody i rozwijania świadomości ekologicznej.

Urszula Kaczyńska, Ewa Przybytek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages