Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Święto gimnazjum w Sępopolu

2016-05-16 15:01:00 (ost. akt: 2016-05-16 15:05:38)

Autor zdjęcia: Emila Deleżuch

Społeczność gimnazjum w Sępopolu w miniony piątek 13 maja świętowała szóstą rocznicę nadania szkole imienia Ireny Sendlerowej i wręczenia sztandaru.

Harvey Cox: "Człowiek, zgodnie ze swoją wewnętrzną naturą,
jest stworzeniem, które nie tylko pracuje i myśli,
ale także śpiewa, tańczy, modli się,
opowiada historie i świętuje."


Tak jak powiedział Harvey Cox, jest czas na różne rzeczy — na naukę i na świętowanie. Nasza społeczność w miniony piątek świętowała szóstą rocznicę nadania gimnazjum imienia Ireny Sendlerowej i wręczenia sztandaru.

Podczas uroczystości w części oficjalnej pani dyrektor, nawiązując do najnowszej książki Anny Mieszkowskiej „Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej”, przypomniała zgromadzonym postać patronki. Uczniowie natomiast mogli wykazać się znajomością życia i działalności I. Sendlerowej w drugiej części uroczystości podczas międzyklasowego konkursu. Zwycięzcą został zespół z klasy I a, któremu serdecznie gratulujemy.

Ważnym wydarzeniem było wręczenie tytułu Ucznia Otwartego Serca. W tym roku Kapituła przyznała go za kierowanie się w swoim młodzieńczym życiu zasadami ważnymi dla naszej patronki: miłością, tolerancją, pokorą i działaniem na rzecz drugiego człowieka, Natalii Łokuciejewskiej, uczennicy klasy III a. Pamiątkową statuetkę wręczyła ubiegłoroczna zdobywczyni tego wyróżnienia, już absolwentka naszej szkoły — Ewelina Rosicka.

Nie mogło zabraknąć gratulacji i podziękowań. Otrzymali je uczniowie Bartosz Jusiak i Jakub Krzyszkowski oraz ich rodzice. Bartek w tym roku uzyskał tytuł laureata wojewódzkich konkursów przedmiotowych z matematyki, fizyki, chemii, historii i wos-u. Jakub zdobył tytuł laureata z chemii i biologii oraz tytuł finalisty z języka angielskiego.

Wręczone zostały również gratulacje Bartoszowi Jusiakowi i Mateuszowi Snopkowskiemu. Uczniowi ci otrzymali nominacje poselskie na obrady XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, uzyskując najwyższy wynik w województwie za działania przybliżające społeczności lokalnej zapomnianą postać Józefa Giedrojcia.

To nie był koniec naszego świętowania. Po uroczystości uczniowie wzięli udział w różnych warsztatach tematycznych zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

W tym dniu również gościliśmy uczniów ze szkół gminnych. Szóstoklasiści mogli bliżej poznać naszą szkołę, wziąć udział w warsztatach. Rozegrany został również Gminny Czwórbój Lekkoatletyczny. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt wywalczyły uczennice z SP w Dzietrzychowie, a w kategorii chłopców uczniowie naszej szkoły. Tytuł najlepszej lekkoatletki uzyskała Natalia Kowejsza z SP w Dzietrzychowie, lekkoatlety — Maciej Skorupski z SP Sępopol.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział we wspólnym świętowaniu.

Samorząd UczniowskiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages