Piłkarze ręczni MDK Bartoszyce siódmą drużyną w Polsce

2016-05-16 09:34:33(ost. akt: 2016-05-17 08:54:00)
W miejscowości Końskie rozegrano finałowy turniej rozgrywek o puchar prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce w kategorii chłopców. Jedną z ośmiu drużyn byli zawodnicy MDK Bartoszyce.
Bartoszyczanie nie rozpoczęli dobrze finałowego turnieju. Przegrali bowiem oba pierwsze spotkania — z Chrobrym Głogów (13:18) i gospodarzami KSSPR Końskie (9:16).

— Chłopcy na pewno bardzo chcieli, ale trema ich nieco sparaliżowała. Na swoim poziomie zagrali tylko po jednej połowie — tłumaczy trener Andrzej Cichocki. — Z Chrobrym było bardzo słabo w pierwszej części meczu, po której przegrywaliśmy 7:12. Druga już skończyła się remisem. Z gospodarzami odwrotnie: do 20. minuty remis, potem niemoc i porażka — opowiada szkoleniowiec.

W trzecim meczu MDK pokonał 17:15 Misia Gorzów Wielkopolski. W tabeli zajął trzecie miejsce, dzięki czemu mogli zagrać z Wilanowią Warszawa o to, która z tych drużyn wystąpiłaby później w spotkaniu o 5. miejsce w turnieju. Szczęście uśmiechnęło się jednak do rywali. Drużyna z Bartoszyc przegrała 14:16.

— Tak naprawdę, to przegraliśmy wygrany mecz. Cały czas prowadziliśmy, ale w ostatnich trzech minutach straciliśmy trzy bramki i skończyło się naszą porażką — mówi Andrzej Cichocki.

MDK zagrał więc o 7. miejsce w rozgrywkach. Jego rywalem był ponownie UKS Miś. Tym razem bartoszyczanie wygrali 24:16.

Zwycięzcą rozgrywek, które w praktyce były mistrzostwami Polski w kategorii chłopców, wygrało Vive Kielce. Srebrne medale zdobyli szczypiorniści KSSPR Końskie, a brązowe Chrobrego Głogów.