środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Przepis na sukces? Rozmowy z ludźmi

2016-05-13 09:26:31 (ost. akt: 2016-05-13 09:36:56)
Marek Dominiak: — Być może część głosujących docenia to, że diametralnie zmieniłem podejście do ludzi

Marek Dominiak: — Być może część głosujących docenia to, że diametralnie zmieniłem podejście do ludzi

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Marek Dominiak, burmistrz Bisztynka, prowadzi w rankingu powiatowym najpopularniejszych samorządowców. Jest też najwyżej wśród burmistrzów w województwie. Wyprzedza włodarza Górowa Iławeckiego Jacka Kostkę (5. miejsce w regionie) i burmistrza Bartoszyc Piotra Petrykowskiego.

Kiedy zamykaliśmy dzisiejsze wydanie "Gońca" na czele rankingu najpopularniejszych włodarzy gmin w naszym powiecie był Marek Dominiak, burmistrz Bisztynka.

Wśród radnych najwyżej notowana była Beata Jarzynka, radna z Sępopola. Głosy można oddawać do 22 maja. Szczegóły plebiscytu i zasady głosowanie znajdziecie na naszym portalu.

Dominiak o prowadzeniu w rankingu powiatowym dowiedział się we wtorek 10 maja od... burmistrza Górowa Iławeckiego Jacka Kostki. Byli razem w Jezioranach na tzw. certyfikacji tego miasteczka. To kolejne z miast aspirujących do sieci Cittaslow.

— Zaskoczyła mnie informacja, że prowadzę w plebiscycie na poziomie powiatu — powiedział Marek Dominiak. Gdy poinformowaliśmy go, że prowadzi także w rankingu wojewódzkim, nie dowierzał i sprawdził tę informację na portalu "Gazety Olsztyńskiej".

— To z pewnością nie jest odzwierciedlenie rzeczywistej popularności, choć jest mi oczywiście miło, że jestem na prowadzeniu. Myślę, że to się jednak zmieni do końca plebiscytu. Obiektywne byłoby jedynie badanie prowadzone wśród wszystkich mieszkańców gminy.

Burmistrz Bisztynka nie zaprzecza jednak, że plebiscyt jest jakimś miernikiem popularności. Być może niedoskonałym, ale jednak. Na temat swej popularności snuje jedynie przypuszczenia.

— Być może część głosujących docenia to, że diametralnie zmieniłem podejście do ludzi. W samym urzędzie wysłuchuję pracowników, bo przecież nie na wszystkim się znam. Działam w oparciu o wiedzę i doświadczenie urzędników i darzę ich pełnym zaufaniem. W kontaktach z mieszkańcami staram się pomagać w rozwiązaniu każdego ich problemu. To czasem są konflikty sąsiedzkie, gdzie występuję jako mediator. Czasem rozwiązanie problemu nie leży w mojej gestii, ale mimo tego staram się pomóc. Być może takie postępowanie doceniają głosujący — powiedział Dominiak.

A czy do popularności przyczyniły się wymierne sukcesy samorządu?

— Kilka ich było. To pozyskanie ok. 800 tysięcy złotych na mikroinstalacje ekologiczne oraz szereg małych inwestycji, choćby wykonanie nawierzchni kilku ulic w Bisztynku. Duże inwestycje dopiero nas czekają i są przygotowywane — powiedział Dominiak.

Wymieniał wśród nich przebudowę ciągów komunikacyjnych na ul. Słonecznej, czyli największym osiedlu mieszkaniowym w Bisztynku, zagospodarowanie Bramy Lidzbarskiej i terenu wokół niej, modernizację sieci wodociągowej w gminie oraz przystosowanie kościoła poewangelickiego do funkcji społecznych i kulturalnych.

— Podkreślam, że te małe i większe sukcesy to nie jest wyłącznie moja zasługa, a zaangażowanie całego zespołu pracującego w urzędzie i samorządzie — podkreślał Dominiak.

Nieco inaczej na wysoką pozycję w plebiscytowym rankingu patrzy burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka, który zajmował drugie miejsce. Nie ukrywał zaskoczenia.

— Bardzo mnie cieszy, że ileś osób zdecydowało się na wysłanie sms-a akurat na mnie. Myślę, że moja popularność wiąże się z sukcesami samorządu, którym kieruję. Głosując na mnie mieszkańcy z pewnością doceniają w ten sposób pracę wykonaną w ostatnich latach przez Urząd Miasta i Radę Miasta — powiedział Kostka.

Piotr Petrykowski, burmistrz Bartoszyc, który we wtorek zajmował w plebiscycie trzecie miejsce, traktuje konkurs bardziej jak zabawę niż rzeczywisty ranking popularności.

— Choć oczywiście jest bardzo miło, jeśli w takim plebiscycie jest się wysoko — stwierdził.

Co według niego powoduje, że jest wysoko w rankingu?

— Staram się być blisko ludzi. Rozmawiam z mieszkańcami nie tylko w urzędzie, ale też w czasie spacerów po mieście. Może dlatego są tacy, którzy mają chęć wysłania sms-a akurat na moją kandydaturę — zastanawiał się Petrykowski.

Popularności nie wiąże jednak z sukcesami jako burmistrza.

— Jestem nim zbyt krótko, aby mówić o jakichś wielkich sukcesach. Jakieś drobne już są, ale myślę, że to nie one decydują o mojej popularności — powiedział Petrykowski.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Głosować można także na radnych sejmiku województwa,

radnych powiatowych,

oraz starostów powiatów.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages