Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

"Romeo i Julia" w Bartoszycach

2016-05-12 07:57:03 (ost. akt: 2016-05-12 08:05:05)
Rok 2011. Wizyta naszych gimnazjalistów w litewskiej szkole.

Rok 2011. Wizyta naszych gimnazjalistów w litewskiej szkole.

Autor zdjęcia: archiwum gimnazjum

Znaną sztukę teatralną Wiliama Szekspira "Romeo i Julia" w polsko-litewskiej obsadzie i w języku angielskim będzie można zobaczyć w Bartoszycach 2 czerwca. Przedstawienie przygotowują uczniowie Zespołu Szkól nr 1 wspólnie z litewskimi partnerami z którymi od lat współpracują.

Zespół Szkół nr 1 im. R. Traugutta jest w tej chwili w trakcie realizacji międzynarodowego projektu pod hasłem „50 twarzy Szekspira”.

Planowane od kilku miesięcy działania są finansowane ze środków pozyskanych przez szkołę z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

Partnerem projektu jest podobna placówka w niedużej miejscowości o nazwie Matuizos (obwód Varena, Litwa), z którą utrzymujemy przyjacielskie kontakty nieprzerwanie od 10 lat. Mamy na swoim koncie kilka wzajemnych wizyt, podpisanie umowy partnerskiej w 2010 r., kilkakrotną wymianę młodzieży.

We wrześniu 2010 r. grupa naszych gimnazjalistów była beneficjentami projektu litewskiego pt: „ABC sąsiednich języków. ”. Tym razem to my przejmiemy rolę gospodarzy i na przełomie maja i czerwca br. będziemy gościć młodzież z Litwy.

Fot. archiwum gimnazjum
Inspirację do stworzenia projektu stanowi Rok Szekspirowski oraz aktualne wydarzenia na świecie. Głównym zadaniem dla obu stron uczyniliśmy przygotowanie spektaklu teatralnego, będącego swobodną adaptacją sztuki W. Szekspira pt.: „Romeo i Julia”.

Przedstawienie w języku angielskim, w polsko-litewskiej obsadzie zostanie zaprezentowane publiczności na bartoszyckiej starówce 2 czerwca.

Równolegle prowadzone są działania towarzyszące : debata z udziałem władz miasta na temat tolerancji, prowadzenie wspólnego profilu na Facebooku, przygotowywanie strojów i scenografii do sztuki, konkurs na afisz zwiastujący spektakl, redagowanie słowniczka polsko-angielskich wyrazów związanych ze sztuką, dokumentowanie działań w ramach projektu oraz wystawa zdjęć upamiętniających projekt.

Celem przedsięwzięcia jest unaocznienie młodzieży, że sztuka może stanowić uniwersalne narzędzie porozumienia również we współczesnym skonfliktowanym świecie.

zs1

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages