Zorganizowali w szkole tydzień nauk matematyczno-przyrodniczych

2016-05-10 08:29:18(ost. akt: 2016-05-10 08:38:45)
W gimnazjum w Kinkajmach w dniach 22-29 kwietnia odbyły się obchody Tygodnia Nauk Matematyczno-Przyrodniczych.
Rozpoczęliśmy je od apelu z okazji Dnia Ziemi, podczas którego obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów gimnazjum oraz prezentację multimedialną dotyczącą wpływu zanieczyszczeń na zwierzęta. Wysłuchaliśmy także prelekcji na temat uwarunkowań środowiska naturalnego w naszym rejonie wygłoszonej przez leśniczego Pawła Ulaniuka, który dodatkowo opowiedział młodzieży o specyfice pracy na swoim stanowisku.

W związku z realizacją Tygodnia Nauk Matematyczno-Przyrodniczych w gimnazjum odbywał się dwuetapowy konkurs z tych przedmiotów, mający na celu wyłonienie mistrzów klasowych.

Uczniowie klas drugich zaprezentowali projekty edukacyjne z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Gimnazjaliści wykonywali tematyczne plakaty z fizyki oraz prezentację multimedialną o wykorzystaniu maszyn prostych w kuchni. Zaprezentowano także rebusy z matematyki.

26 kwietnia uczniowie klas III odwiedzili Zespół Szkół Chemicznych w Olsztynie. Tam uczestniczyli w warsztatach „Młody Chemik Eksperymentuje”, a także obejrzeli spektakl teatralny.

W dniach 21–29 kwietnia gimnazjaliści brali udział w akcji ekologicznej „Listy dla Ziemi”. W tym roku dotyczyły one gospodarki niskoemisyjnej oraz postaw i działań proekologicznych. Spośród napisanych przez uczniów listów, jeden, najładniejszy, zostanie wysłany do Fundacji Ekologicznej „Arka”.

Oprócz wyżej wymienionych działań, zmierzono także wzrost wszystkich uczniów naszej szkoły. Najwyższą uczennicą okazała się Paulina Łozowska z klasy I b, a najwyższym uczniem Robert Trzciński z III a. Obliczono również średni wzrost uczniów każdej klasy i okazało się, że największy mają uczniowie klasy III a — 172,6 cm.

28 kwietnia trzecioklasiści rywalizowali w budowie kopuł geodezyjnych. Wygrali uczniowie klasy III b. W wyznaczonym czasie uczniom klasy III a nie udało się dokończyć żadnej kopuły, natomiast uczniowie klasy III b zrobili dwie, trochę mniejsze konstrukcje.

Ponadto młodzież brała udział w konkursie na ulotkę promującą segregację śmieci, konkursie „Eko–planeta” oraz zabawie edukacyjnej „Do jakiego pojemnika?”.

W piątek, na zakończenie obchodów Tygodnia Nauk Matematyczno-Przyrodniczych, zostały przedstawione efekty pracy uczniów nad projektami, a także nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na ulotkę. Wylosowano również nazwiska uczniów, którzy poprawnie rozwiązali rebusy matematyczne. Rozdano drobne upominki, ale przede wszystkim ogłoszono mistrzów klas I, II, III z poszczególnych przedmiotów przyrodniczych i matematyki.


Elżbieta Knap


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5