Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Rowerowy Dom Kultury - Warsztaty dla dzieci

2016-05-07 11:02:51 (ost. akt: 2016-05-07 11:05:03)

Autor zdjęcia: Bartoszycki Dom Kultury

Zapraszamy dzieci na przedstawienie Kamishibai pt: „Historia kota Kunkusha”. Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania za pomocą teatru ilustracji.

Bartoszycki Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku 4-10 lat wraz z rodzicami na przedstawienie połączone z warsztatami "Rowerowy Dom Kultury"
14 maja o godzinie 11.

Informacja o prowadzących zajęcia:
Przedstawiamy się dzieciom i opowiadamy o Rowerowym Domu Kultury. Podkreślając przede wszystkim dokąd jedziemy i dlaczego.

Przeprowadzamy krótką zabawę ruchową, która ma na celu zintegrowanie grupy. Zapraszamy dzieci na przedstawienie Kamishibai pt: „Historia kota Kunkusha”.

Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania za pomocą teatru ilustracji. W specjalnej, drewnianej skrzynce, która spełnia rolę teatru-parawanu pokazujemy ilustracje, którym towarzyszy opowieść prowadzącego.

Historia kota Kunkusha to opowieść o kocie-uchodźcy, który wraz z rodziną musiał uciekać ze swojego domu.

Przedstawienie jest tak przygotowane, aby nawet młodsze dzieci nie miały problemu ze zrozumieniem kontekstu. Po przedstawieniu odbywają się warsztaty, podczas których wraz z dziećmi zastanawiamy się nad tym czy warto podróżować (i przekraczać granice).

Poznajemy różne formy podróżowania. Wracając do tematu przedstawienia nawiązujemy także do podróży Kunkusha i związanych z nią problemów. Następnie dzieci przygotowują mapę własnej okolicy, na której zaznaczają szczególnie ważne dla siebie miejsca.

Taka mapa ma posłużyć komuś kto przybywa z daleka, aby mógł jak najlepiej zrozumieć, gdzie trafił. Na koniec warsztatów poruszamy temat „podróżowania i przekraczania granic” w myślach. Dzieci zapisują na kartkach swoje marzenia, które trafiają do specjalnej kapsuły czasu.

bdk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bdk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages