Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Obóz sportowy studentów

2016-05-06 07:39:17 (ost. akt: 2016-05-06 07:51:43)

Autor zdjęcia: archiwa prywatne studentów.

Studenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z Bartoszyc brali udział w obozie sportowym "Bez spiny". Poznali tam swoje możliwości nie tylko pedagogiczne, ale i kondycyjne.

Zajęcia z wychowania fizycznego w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa prowadzone są w niezwykle ciekawej i atrakcyjnej dla studentów formie. 21 kwietnia rozpoczął się obóz sportowy dla studentów Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach, w miejscowości Wiele

Nie ma lepszego sposobu na odpoczynek, po ciężkiej sesji, jak wyjazd na obóz studencki ze znajomymi z roku.

Zadania postawione przez wykładowców zostały wykonane w 100 %. Grupy podzielone na logistyczną, turystyczną, public relations oraz rozrywkową zdały swój egzamin na piątkę.

Pierwszy dzień był dla studentów pełen zmagań sportowych. Już od samego rana grupa chętnych uczestniczyła w treningu Krav Maga pod czujnym okiem trenera Pawła Jóźwiaka. Jak sami później twierdzili: „Było ciężko, ale daliśmy radę”.

Odważni studenci pokusili się na zdobycie parku linowego a także ścianki wspinaczkowej.

Niezwykle ciekawą formę przybrały zajęcia z wychowania fizycznego, które odbyły się na sześciokilometrowej trasie wokół Jeziora Wielewskiego. W otoczeniu pięknych krajobrazów, poszczególne grupy studentów realizowały zadania przygotowane przez swoich kolegów.

Podczas spaceru wokół jeziora, bez względu na poziom zmęczenia, wszyscy studenci musieli „zaliczyć”: strzelanie z broni pneumatycznej, tor przeszkód, kurs posługiwania się kompasem oraz … przeprawę wodną.

Ostatni etap wędrówki wzbudził największe emocje, gdyż tylko najbardziej kreatywnym udało się wykonać to zadanie. Stworzenie tratwy
z niczego oraz przepłynięcie nią do pomostu okazało się nie lada wyzwaniem.

Pomimo chłodu, nie udało się nie uniknąć kąpieli w zimnej wodzie. Wszyscy studenci wykazali się wszechstronnymi umiejętnościami i poznali swoje możliwości z nieco innej strony, co niemożliwe byłoby w szkolnych ławach.

Podczas obozu nie było czasu na nudę, nawet w czasie popołudniowym była zapewniona rozrywka. Turniej w piłkę siatkową, rozgrywany przez płeć piękną, okazał się świetnym pomysłem, który ukazał wiele talentów i możliwości o których nikt wcześniej nie wiedział.

W tym samym czasie również płeć męska mogła zaprezentować swoje umiejętności w meczu piłki nożnej. Studenci I roku kontra Studenci II roku. Mecz był bardzo emocjonujący, co dało się odczuć dzięki wspaniałej publiczności, wspierającej zawodników.

Kolejny dzień był ucztą intelektualną oraz duchową. Tego dnia bowiem, studenci realizowali zadania przygotowane przez swoich nauczycieli.

Jako pierwsze odbyły się zajęcia z przysposobienia obronnego. Studenci II roku o godzinie 6 rano przygotowali pozorację pożaru oraz ewakuację budynku, w którym mieszkali. Dźwięk syreny alarmowej okazał się być skutecznym budzikiem, a cała akcja przebiegła bez zakłóceń.

W dalszej części dnia grupa studentów I roku realizowała zajęcia
z socjologii wychowania, na temat: „Najskuteczniejsze ćwiczenia odmładzające”.

Podczas zajęć z edukacji zdrowotnej oraz socjologii ogólnej, studenci wcielili się w rolę nauczycieli.

Jako przyszli pedagodzy, mieli niepowtarzalną okazję wykorzystania wiedzy zdobytej na zajęciach w praktyce, a więc takie, które stwarzają możliwości poznania warunków pracy, z jakimi będą mieli do czynienia w pracy zawodowej, jako pedagodzy.

Świeże powietrze sprzyjało przeprowadzeniu zajęć. Wszyscy studenci z zaangażowaniem uczestniczyli w treningu bokserskim, treningu interwałowym wraz z rozgrzewką i rozciąganiem, szkoleniu z zakresu zdrowego żywienia, metod zwalczania stresu oraz najskuteczniejszych ćwiczeń relaksacyjnych prowadzonych przez swoich kolegów.

Studenci mieli również możliwość spędzania czasu wolnego, była to doskonała okazja do integracji, relaksu, zabawy, lepszego poznania się nawzajem. Oprócz wspaniałej integracji i odpoczynku psychicznego mieli możliwość koncentrowania się na przekazaniu tajników skutecznego prowadzenia grupy oraz mogli doskonalić „narzędzia” do pracy, jako pedagog.

Obóz był dla nich szansą na niezapomniane chwile w gronie kolegów i koleżanek, a jednocześnie nauką zawodu przez zabawę.

Najciekawszy etap integracji następował w godzinach wieczornych, podczas rozmów przy ognisku oraz dyskotece integracyjnej. Szczegóły integracji pozostaną jednak tajemnicą naszych studentów.

Mikołaj Błogosławski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #1988196 | 85.167.*.* 6 maj 2016 21:27

    od kiedy przy oddaniu strzału zamykamy oko? ;)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages