Niedziela, 24 lutego 2019. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Strażacka Majówka w Galinach

2016-05-02 20:40:00 (ost. akt: 2016-05-02 21:03:58)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Strażacy z OSP w Galinach postanowili nie świętować we własnym gronie tylko zaprosić do zabawy wszystkich mieszkańców wsi. Zorganizowali Strażacką Majówkę podczas której zabawy i śmiechu było co niemiara.

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Galinach z okazji swego święta sami "zaprzęgli się" do pracy i zorganizowali mieszkańcom wsi Majówkę Strażacką.

Miała charakter festynu. Były stoiska z zabawkami spośród których chłopców najbardziej interesowała broń w postaci karabinów, rewolwerów i pistoletów a dziewczęta biżuteria i kolorowe peruki. Maluchów oczywiście balony, z których niejeden, przez nieuwagę odfrunął w niebo.

Było ognisko, grill obsługiwany przez strażaka, strażacka, gęsta, wyborna grochówka z kuchni polowej, wóz strażacki oraz mnóstwo konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystkie z nagrodami.

Poszczególne konkursy przeplatane były występami wokalno-tanecznymi uczniów szkoły podstawowej w Galinach pod kierunkiem Lucyny Masłowskiej. Na scenie zaprezentowały się m.in. solistki Weronika Pawska i Magda Kurpiewska oraz wokalista Przemek Czajkowski. W układach tanecznych występował zespół Jaśminy.

W rolę konferansjera wcielił się wiceprezes OSP w Galinach, dh Stanisław Pelc. Nagrody zwycięzcom konkursów wręczał naczelnik OSP, dh Bogusław Słupianek.

A jakie to były konkursy? Zaczęło się od napełniania wodą pojemnika. Trzeba było pompować wodę z hydronetki i trafić jej strumieniem w ok. 10 cm otwór za którym był pojemnik z elektronicznym sygnalizatorem napełnienia. To urządzenie stosowane jest zwykle podczas zawodów młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Zawodnicy mieli nieco trudności z celnością, ale pomagali im strażacy.

Był konkurs plastyczny. Zadaniem rysowników było jak najwierniejsze przedstawienie wozu strażackiego "pozującego" nieopodal.

Bardzo widowiskowa była "dżdżownica". To pozornie łatwa zabawa ruchowa. Cztery osoby stoją na skrzynkach po napojach i podają sobie piątą. Potem przechodzą po skrzynkach w kierunku mety. Ostatnia skrzynka znów jest podawana na początek.

Mieszkańcom i strażakom towarzyszyliśmy przez ponad 2 godziny. Na później zaplanowano jeszcze konkurencje dla dorosłych. W tym przeciągani liny, picie pewnego napoju przez smoczek, wbijanie olbrzymich gwoździ na czas, przenoszenie rury ssawnej motopompy itp. Od g. 19 w Galinach trwa zabawa taneczna dla wszystkich chętnych.

Zobaczcie jak bawili się mieszkańcy.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Strażak #1986063 | 195.136.*.* 3 maj 2016 07:26

    Brawo dla wszystkich zaangażowanych w tą imprezę. Pozdrowienia z JRG Bisztynek! ;D

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages