Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Komendant policji Krzysztof Gąsiorowski rozstał się z mundurem

2016-04-29 14:16:14 (ost. akt: 2016-04-29 16:18:38)

Autor zdjęcia: Policja Bartoszyce

W Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach nastąpiło uroczyste pożegnanie ustępującego Komendanta - insp. Krzysztofa Gąsiorowskiego, który dowodził bartoszycką policją przez ponad siedem lat. Po ponad 27 latach służby oficjalnie pożegnał się kierowaną przez siebie jednostką. Podziękował policjantom, pracownikom cywilnym, z którymi pracował wiele lat. Słowa podziękowania skierował także do zaproszonych gości.

W piątek, 29 kwietnia br.  w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach odbyła się uroczystość zdania obowiązków służbowych przez Komendanta, insp. Krzysztofa Gąsiorowskiego, który po ponad 27 latach służby oficjalnie pożegnał się z kierowaną przez siebie jednostką.

W uroczystości  wzięli udział zaproszeni goście na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie, insp. Tomaszem Klimkiem oraz kadrą kierownicza i pracownikami cywilnymi KPP w Bartoszycach.

Pod adresem odchodzącego komendanta padło wiele ciepłych słów. Zgromadzeni goście dziękowali mu za współpracę i lata poświęcone służbie obywatelom. Inspektor Tomasz Klimek życzył odchodzącemu komendantowi przede wszystkim zdrowia, spokoju i radości z zasłużonej emerytury.

Na zakończenie głos zabrał komendant Gąsiorowski. Podziękował swoim przełożonym, podwładnym oraz osobom, z którymi współpracował przez wiele lat.

Dziękował za życzliwość, wyrozumiałość, pomoc i wsparcie okazane mu przez te wszystkie lata służby. 

Do czasu powołania nowego komendanta jego obowiązki będzie pełnił  mł. insp. Grzegorz Jurewicz, który dotychczas pełnił funkcję I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach.

Przebieg służby insp. Krzysztofa Gąsiorowskiego.
Insp. Krzysztof Gąsiorowski w szeregi policji wstąpił 2 sierpnia 1988 roku jako kursant Plutonu Liniowego w Warszawie, a następnie podchorąży Wydziału Porządku Publicznego w Szczytnie.

W czerwcu 1992 roku trafił do Sekcji Operacyjno-Rozpoznawczej Wydziału Policji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji w Kętrzynie, a następnie do Zespołu ds. Przestępczości Gospodarczej.

Od 1 października 1995 roku na stałe związany jest z Komendą Powiatową Policji w Bartoszycach, gdzie pełnił służbę w wydziale pionu kryminalnego zarówno na stanowiskach wykonawczych jak i kierowniczych. 

Przez pierwsze cztery lata swoje miejsce odnalazł w Zespole dw. z Przestępczością Gospodarczą.

W 1999 roku został kierownikiem Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej Wydziału Kryminalnego.

W lipcu 2003 roku objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach. Po niespełna sześciu latach, bo 24 lutego 2009 roku, powołany został na stanowisko komendanta bartoszyckiej jednostki, które od tego czasu zajmował nieprzerwanie do chwili obecnej.

Komendant Gąsiorowski wielokrotnie był wyróżniany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Wśród tych wyróżnień należy wspomnieć o brązowym „Krzyżu zasługi”, którym został odznaczony w 2003 roku. Po siedmiu latach otrzymał brązową odznakę „Zasłużony Policjant”.

Rok później został uhonorowany srebrnym medalem „Za długoletnią służbę”, a w 2013 wyróżniony srebrną odznaką „Zasłużony Policjant.”

Przez ponad ćwierć wieku swojej służby insp. Krzysztof Gąsiorowski dał się poznać jako świetny fachowiec i wyrozumiały przełożony. Znany z zamiłowania do stolarstwa.

Miłośnik zwierząt i przyrody. Od kilku lat również pasjonat łowiectwa, któremu poświęca swój wolny czas. Do dnia dzisiejszego to służba w Policji była na pierwszym planie ustępując miejsca największym pasjom. Od dzisiaj to właśnie pasjom będzie mógł poświęcić swój  wolny czas.

W imieniu wszystkich policjantów i pracowników cywilnych dziękujemy Panu Komendantowi za wspólną służbę i życzymy, aby czas emerytury pozwolił na odkrycie nowych pasji i nieznanych dotąd uroków życia. Życzymy przede wszystkim zdrowia, a także aby emerytura była dla Pana  początkiem nowego życia pełnego optymizmu, dystansu i zadowolenia.

mł. asp. Beata Patecka
KPP w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dtj #1986613 | 188.146.*.* 4 maj 2016 12:45

  Aż łzy się w oczach kręcą tak mi smutno i źle.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 18stanley #1984618 | 188.146.*.* 29 kwi 2016 22:56

  Bardzo porządny, prawy człowiek i policjant. Szkoda, że tacy ludzie odchodzą, w tak jeszcze młodym wieku, ze swoich stanowisk na emeryturę. Pozdrawiam Pana Komendanta i życzę wszystkiego najlepszego na zasłużonej emeryturze.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages