Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Dzień Ziemi w szkole w Rodnowie

2016-04-29 09:50:16 (ost. akt: 2016-04-29 09:53:32)

Autor zdjęcia: Agata Pasieńska

O oszczędzaniu wody mówili i słuchali uczniowie szkoły w Rodnowie podczas obchodów Dnia Ziemi. Posprzątali tez kawałek naszego globu.

W tym roku Święto Ziemi w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie obchodziliśmy 25 kwietnia.

Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono, aby zaznaczyć swoje ekologiczne postawy. Święto Ziemi obchodziliśmy pod hasłem „Oszczędzaj wodę!”.

Z tej okazji zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego na plakat zachęcający ludzi do oszczędzania wody. Wszystkie plakaty można było obejrzeć na korytarzu szkolnym, obok Listów do Ziemi, pisanych i rysowanych przez uczniów w ramach ekologicznej akcji.

Podczas obchodów Dnia Ziemi klasa VI zaprezentowała młodszym kolegom i koleżankom eksperymenty wodne: Unoszące się jajko, Ciężka woda, Lekki lód, Atramentowe czary oraz Tornado w butelce. Był to jeden z przykładów ciekawych zabaw doświadczalnych z wodą.

Podczas Dnia Ziemi uczniowie mogli wziąć udział w projekcji filmu „Niezwykłe miejsca na Ziemi”, pokazującego przyrodę w różnych, niezwykłych zakątkach naszego globu.

Punktem kulminacyjnym Dnia Ziemi było sprzątanie okolic wsi i lasu. Akcję tę zorganizowaliśmy we współpracy z Leśnictwem w Borkach, które zaopatrzyło nas w worki i rękawiczki.

Sprzątanie świata i Dzień Ziemi zakończyło ognisko z kiełbaskami, które przygotowało także Leśnictwo w Borkach.

Agata Pasieńska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages