Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Ostre słowa radnych w kierunku burmistrza Petrykowskiego

2016-04-28 19:00:54 (ost. akt: 2016-04-28 20:14:17)
Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski przez ponad dwie godziny musiał odpowiadać na pytania i uwagi radnych

Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski przez ponad dwie godziny musiał odpowiadać na pytania i uwagi radnych

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Długo, bardzo długo burmistrz Bartoszyc odpowiadał na pytania i uwagi radnych podczas czwartkowej sesji Rady Miasta. Dotyczyły one m.in. zmian personalnych w urzędzie, wyjazdów burmistrza, czy organizacji zbliżających się dni miasta.

Lawinę pytań ze strony części radnych wywołała informacja o tym, iż burmistrz połączył w urzędzie miasta dwa wydziały: spraw społecznych oraz marketingu i informacji. Tworzą one teraz Wydział Kultury, Sportu, Współpracy i Rozwoju. A przecież wyodrębnienie z Wydziału Spraw Społecznych nowego wówczas Wydziału Marketingu i Informacji było jedną z pierwszych decyzji Petrykowskiego.

- Czasem popełnia się błędy. Miałem pełną wiarę, że wydziały poradzą sobie osobno. Sprawdzam jednak działania pracowników i musiałem reagować na bieżąco - odpowiadał burmistrz Piotr Petrykowski.

Radni jednak wciąż naciskali. Zwłaszcza w sprawie dotychczasowej kierownik Wydziału Marketingu i Informacji, byłej wiceburmistrz Bartoszyc, która została przeniesiona na inne, niższe stanowisko.

- Chce pan powiedzieć, że osoba, która radziła sobie jako wiceburmistrz, reprezentowała miasto, wielokrotnie je ratowała, nie poradziła sobie z kierowaniem wydziału? Czy może robi pan to po to, żeby powsadzać "swoich" na kolejne stanowiska - pytała radna Elżbieta Zabłocka.

- Kto zarządza zakładem pracy ma pewne prawa, na przykład do zatrudniania kierowników. I ja z tego korzystam. Prawo do tworzenia takiego, a nie innego urzędu ma burmistrz. Konkursy wygrywają ludzie zbliżeni ku mojej osobie, bo w tym mieście 99 procent mieszkańców to moi znajomi. Spodziewam się, że prawdopodobnie nowym szefem wydziału zostanie ktoś, kto jest moim znajomym - odpowiedział Piotr Petrykowski.

Spraw personalnych było więcej. Radny Robert Taraszkiewicz pytał o obsadzenie funkcji wiceprezesa spółki Cowik (niedawno został nim były radny miasta z list SLD Edward Majcherek). W odpowiedzi usłyszał od burmistrza, iż kandydata na to stanowisko przedstawia Radzie Nadzorczej prezes spółki.

Głos wtedy zabrał prezes Cowiku Alfred Lewicki, który powiedział, iż przedstawił kandydata na... wniosek burmistrza.

Sporo miejsca poświęcono kwestii przygotowania tegorocznych Dni Bartoszyc. Przyniosą one dwie istotne zmiany w kwestiach organizacyjnych.

Przede wszystkim, dni miasta mają nie być imprezą o charakterze masowym. Z związku z tym na placu Bohaterów Westerplatte będzie mniej ochrony niż to miało miejsce do tej pory. Przewodniczący rady Leonard Boiwko wręcz przestrzegał przed takim rozwiązaniem.

- Jak dokonać ograniczenia liczy osób do ośmiuset? Naraża się pan na błąd - mówił Boiwko. - A co, jeśli stanie się coś poważnego? - pytała radna Zabłocka.

Drugą zmianą jest powierzenie organizacji części głównej, czyli koncertów, osobie fizycznej. Dni Bartoszyc przygotuje ta sama osoba, która w ubiegłym roku organizowała Dni Górowa Iławeckiego. To także budziło wątpliwości radnych.

- Jaki jest sens zlecania tego innym, skoro mamy swoich ludzi? - zastanawiała się głośno radna Anna Binięda.

Podczas sesji radni zdecydowali także m.in. o przejęciu od PKP placu Dworcowego wraz z budynkiem, choć aż 14 osób wstrzymało się tutaj od głosu (5 było za, jedna przeciw). Większość radnych miała wątpliwości, czy miasto poradzi sobie z utrzymaniem budynku i jego ewentualnym remontem, jeśli nie dostanie na środków z projektów.

Radni zdecydowali również o przyznaniu 90 tys. zł na wykonanie projektu hali sportowej. Obiekt miałby stanąć na obecnym terenie zielonym przy ulicy Korczaka i wpisać się w powstające w tym miejscu centrum rekreacyjno-sportowe (wkrótce rozpocznie się budowa skateparku oraz rozstrzygnięty zostanie przetarg na wykonanie pozostałych obiektów, w tym kortów tenisowych).

Miasto zakupi także 30 koszy ulicznych i 20 ławek parkowych, które zostaną ustawione w miejscach, gdzie nastąpiła ich dewastacja lub gdzie tych urządzeń po prostu brak.

Więcej o sesji przeczytasz w "Gońcu Bartoszyckim" 6 maja.

Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. skiffer #1991314 | 176.97.*.* 12 maj 2016 18:04

  Zamiast skupiać się na pierdołach, kłamał nie kłamał może przyjrzycie się pracy całej rady. Co posiedzenie to ciągła kłutnia, gdzie pomysły rednych, gdzie propozycje, gdzie inwestycje? Nie głosowałem na obecnego burmistrza ale wygrał i teraz trzeba pchać miasto do przodu. Co robi rada? w czym pomaga? Może takie pytania zacznijcie stawiać?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dziełkowicz #1988288 | 83.6.*.* 6 maj 2016 23:36

   Kiedys startował na ten urząd Grodzki- może warto znów mu dac sznsę??/

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Zdziwiony #1988144 | 91.196.*.* 6 maj 2016 19:55

    Wstyd mi, że mam takiego burmistrza

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Ciekawski #1985107 | 88.220.*.* 1 maj 2016 07:13

    Mam pytanie do wszystkich sympatyków p. Burmistrza: czy ktoś uwierzy ,że 99 % mieszkańców są jego znajomymi? Czy można aż tak bardzo kłamać?

    Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Staszek #1985104 | 88.220.*.* 1 maj 2016 06:55

     Najbardziej nie lubię kłamstwa a kłamie p. Burmistrz mówiąc,że 99% mieszkańców to jego znajomi. Dla kogo te kłamstwa są wiarygodne?

     Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (32)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages