Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Wojskowa Akademia Techniczna patronem naukowym "Mechaniaka"

2016-04-27 08:51:38 (ost. akt: 2016-04-27 08:56:40)

Autor zdjęcia: Sebastian Jurek z WAT w Warszawie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach od 25 kwietnia może poszczycić się nowym patronem naukowym. Została nim Wojskowa Akademia Techniczna w warszawie. Tego dnia w Warszawie podpisano list intencyjny dotyczący współpracy.

Rodzina szkół średnich objęta patronatem naukowym WAT powiększyła się 25 kwietnia  br.  o Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach.

Delegację przedstawicieli zarządu powiatu bartoszyckiego i Zespołu Szkół w składzie: wicestarosta Zbigniew Nadolny, dyrektor powiatowego Zespołu Administracji Oświaty – Krzysztof Karólewski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – Monika Bogdanowicz, nauczyciel – Zbigniew Murawski, przyjął rektor WAT - gen. dyw. prof. Zygmunt Mierczyk.

Spotkanie poprowadził prorektor ds. studenckich dr inż. Stanisław Konatowski, a ofertę dydaktyczną oraz dzieje Akademii przedstawił w prezentacji multimedialnej Wiesław Szczygielski.

Głównym punktem programu wizyty było podpisanie listu intencyjnego o współpracy, którego sygnatariuszami byli: gen. dyw. prof. Zygmunt Mierczyk, Zbigniew Nadolny i Monika Bogdanowicz.

Umowa obejmuje współpracę dydaktyczną, rozumianą m.in. jako pomoc i konsultacje w prowadzeniu zajęć, współudział w organizacji konkursów naukowych, imprez o charakterze sportowym, turystycznym, kulturalnym a także utworzenie właściwych linków na stronach www i wielu innych aspektów.

Tak jak w przypadku wszystkich dotychczas sprawowanych przez WAT patronatów, list intencyjny uwzględnia także zobowiązania szkoły do propagowania oferty studiów w Akademii oraz udział w uroczystościach organizowanych przez strony.

W trakcie pobytu w Akademii goście zwiedzili wybrane laboratoria Wydziału Cybernetyki oraz Wydziału Elektroniki.

Grażyna Palczak
WAT w Warszawie
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. iwo #1983059 | 88.156.*.* 27 kwi 2016 20:13

    BRAWO MECHANIAK !!! "odzieżówko"- drżyj !!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages