środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Krawczykach

2016-04-25 17:00:19 (ost. akt: 2016-04-25 17:04:31)

Autor zdjęcia: Mariola Maciejewska

Problematyką ekologiczną zajmowali się uczniowie szkoły w Krawczykach podczas obchodów Światowego Dnia Ziemi.

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. To proekologiczne święto zostało ustanowione po to, aby uświadomić nam wszystkim jak kruchy jest ekosystem Ziemi i jak łatwo go naruszyć, np. poprzez nadmierną eksploatację zasobów naturalnych.

Na tą problematykę uwagę zwrócili uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach w przygotowanym, właśnie z okazji Święta Ziemi, programie ekologicznym.

Program rozpoczął się przedstawieniem proekologicznym pod tytułem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków w ekologicznej odsłonie”.

Na szczególne słowa uznania zasługuje występ Weroniki Mieszkowskiej, która wykazała się nietuzinkowym talentem aktorskim brawurowo wcielając się w rolę złej królowej – macochy, próbującej zakłócić równowagę ekologiczną planety.

Następnie szóstoklasiści przedstawili zgromadzonym słuchaczom prezentację multimedialną na temat relacji człowiek – środowisko i obserwowanej, szczególnie właśnie w ostatnich dziesięcioleciach, postępującej sukcesywnie degradacji środowiska oraz przeprowadzili quiz ekologiczny.

Program zakończył się pokazem mody ekologicznej, w którym wystąpili przedstawiciele klas „0” – VI.

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować uczniom klasy VI za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tego przedsięwzięcia, wychowawcom i rodzicom
za wykonanie pomysłowych strojów ekologicznych z tzw. surowców wtórnych oraz pani dyrektor Małgorzacie Chrapowickiej i panu Krzysztofowi Subotowiczowi – leśniczemu Nadleśnictwa Bartoszyce za osobiste wsparcie programu i ufundowanie nagród.

Mariola MaciejewskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages