Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2016-04-21 08:22:45 (ost. akt: 2016-04-21 08:27:04)

Autor zdjęcia: Jarosław Petrecki

Szkoła Podstawowa nr 4 w Bartoszycach oraz Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach najlepsi w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Popularyzowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu to główne cele Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego finał powiatowy zakończył się 16 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół nr 1 w Bartoszycach.

W zawodach udział wzięło 14 drużyn (10 szkół podstawowych i 4 gimnazja) reprezentujących szkoły z powiatu bartoszyckiego.

Rywalizacja składała się z konkurencji teoretycznej czyli testu składającego się z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, motorowerzystów (gimnazja), znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym.

W tej części znajdowały się również skrzyżowania, w których należało ustalić prawidłową kolejność przejazdu przez skrzyżowanie.

Częścią praktyczną był rowerowy tor przeszkód, w którym zawodnicy mieli do pokonania między innymi żmijkę, slalom z ograniczeniami, zawracanie w kwadracie, zmianę pasa ruchu oraz zatrzymanie w miejscu.

Pierwsza pomoc przedmedyczna była ostatnią częścią praktyczną turnieju. Konkurencja polegała na wykonaniu przez całą drużynę zadania praktycznego w postaci udzielenia pomocy osobie poszkodowanej w czasie upozorowanego wypadku drogowego.

Poprawność wykonywania pierwszej pomocy przeprowadzał ratownik medyczny pan Bartłomiej Chilmanowicz.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych okazała się Szkoła Podstawowa nr 4 w Bartoszycach. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Krawczykach, a na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 Bartoszycach.

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach zaś trzecie Gimnazjum w Kinkajmach.

Konkurs zorganizował Zespół Szkół nr 1 w Bartoszycach wraz z Referatem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Bartoszycach, gminę Bartoszyce, gminę Sępopol oraz gminę Bisztynek.


Zwycięskim drużynom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 12 -13 maja 2016r.w Elblągu.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: JP

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kierowca #1980086 | 5.172.*.* 22 kwi 2016 08:21

    Zasrana dziura, bagno na Warmii Bartoszyce żeby normalnie do pracy nie można było dojechać z rana. Syf i Syf kto tym rządzi. 30 min od straży do budowlanki. Wiocha z jedną droga

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages