środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Ekologicznie w Zespole Szkół nr 1 im. Traugutta

2016-04-14 15:29:06 (ost. akt: 2016-04-14 15:33:12)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Zespół Szkół nr 1 im. R. Traugutta w Bartoszycach ma za sobą i przed sobą wiele działań ekologicznych.

W ramach działań ekologicznych w Zespole Szkół nr 1 im Romualda Traugutta w Bartoszycach realizowanych jest wiele zadań. Ich celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej i zdrowego stylu życia młodzieży szkolnej.

Dotychczas szkoła podjęła następujące działania:
- Spotkanie uczniów i rodziców klas 0- III, którego celem było przedstawienie zagrożeń i form pomocy ptakom w mieście oraz podsumowanie konkursu na najładniejszy karmnik wykonany przez uczniów z rodziną. W spotkaniu uczestniczył Nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce pan Zygmunt Zbigniew Pampuch – Nadleśnictwo czynnie współpracuje ze szkołą w ramach działań ekologicznych.

- Ogłoszono konkursy plastyczne pt. ,,Moje drzewo cieszy się, gdy…”, ,,Zdrowy talerz”, ,,Zdrowy przepis na”, „Najlepszy piktogram – oszczędzamy światło”
Od początku roku szkolnego uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice zbierają elektro śmieci, baterie, nakrętki, makulaturę.

- Pozyskano środki pieniężne z Elbląskiego Centrum Edukacji ekologicznej na realizację projektu ,,Tereny zielone wokół nas – nasza sprawa” z przeznaczeniem na materiały do ogrodu szkolnego, w tym zakup drzewek, krzewów, bylin i tablic informacyjno- edukacyjnych.

- W szkole realizowane są cyklicznie tzw. Kolorowe Dni, promujące zdrowe odżywianie, których celem jest promowanie wartości odżywczych owoców, warzyw i wody.

- Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały przedstawienie pt. „Kłopoty ryb”. Poruszało ono problem zanieczyszczenia wód w naszym środowisku, a także znaczenie wody dla człowieka. Widzami byli uczniowie kl.1-3 i kl. Ib gimnazjum.

- Organizowane są żywe lekcje przyrody.

W najbliższym czasie będziemy obchodzić Dzień Ziemi, podczas którego dzieci będą miały okazję wykazać się wiedzą ekologiczną. Uczniowie przedstawią krótki program artystyczny, a także Eko-modę.

Anna Jodko i Alicja Budna


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages